משרד הביטחון: להרוס את ביתו של אלירז פרץ

על פי סקר קרקעות של משהב"ט הבית של רועי קליין יושב על קרקעות מדינה, אבל ביתו של אלירז פרץ יושב על קרקע פלשתינית ויש להרסו

חגי הוברמן , י"ט בתשרי תשע"א

ערוץ 10 חושף הערב כי ביתו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד מיועד להריסה כיוון שיושב על קרקע פלשתינית.

בכתבה על מאחז "גבעת יובל" הסמוך לעלי נאמר כי בעקבות עתירת "שלום עכשיו" מלפני חמש שנים על חוקיות המאחז ולוח הזמנים לטיפול בהריסה שביקש בג"ץ ממשרד הביטחון, ערכו במשרד סקר קרקעות במהלכו התברר: הבית של רס"ן רועי קליין, חלל צה"ל, ניתן ל"הכשרה" כיוון שהוא יושב על קרקעות מדינה. לעומת זאת, ביתו של רס"ן אלירז פרץ שנפל רק לפני חצי שנה ברצועת עזה, יושב על קרקע פלשתינית ויש להרסו.

מרים פרץ, אמו השכולה של רס"ן אלירז פרץ ז"ל, אומרת בתגובה  כי היא לא רואה בדמיונה חורבן אלא רק תקווה גדולה. "מחר ישבו בעלי בסוכה בבית של אלירז כל החברים שלו ומה שיעסיק אותנו זה חיים של אמונה ושמחה. אני מאמינה שהדברים יסתדרו לטובה" אמרה בשיחת טלפון לחדשות 10.

שכונת היובל הוקמה בערב שבת זכור, ח' באדר תשנ"ח, 6 במרס 1998, על סף חגיגות היובל למדינת ישראל – ומכאן שמה. בכ"ז באב תשס"ב, 5 באוגוסט 2002, נרצחו בני הזוג אבי ואביטל וולנסקי, שהיו מעמודי התווך של המקום, בנוסעם בכביש 60 בדרכם הביתה.

המקום נמצא באחת הגבעות הגבוהות ביותר באזור השומרון. הנוף במקום מרהיב עין: הרי השומרון על שדותיו המעובדים וכפרים פסטורליים, ניבטים מכל עבר. כשביקר אריאל שרון בגבעה, הוא אמר לאחת הנשים כי היא מזכירה לו לא אחרת מאשר את אמו. אחר כך, בפני מרכז הליכוד הגועש, סיפר על חוויותיו בגבעה.

שלשום ביקרו מאות חברי ליכוד בשכונת היובל הסמוכה לעלי כדי להביע הזדהות עם התושבים ולסייע לקראת הדיון בבג"ץ.

בעוד מספר ימים תשיב מדינת ישראל לבג"ץ מה בכוונתה לעשות בעניין שכונות היובל וחרשה.

שלשום פנו תושבי השכונה לקרוב ל-500 חברי ליכוד מכל רחבי הארץ אשר סיירו במקום וביקשו מהם לסייע להם לקראת הדיון. חברי הליכוד התחייבו ל"הזכיר" לשרים ולחברי הכנסת לקיים את הבטחתם לפעול להסדרת השכונות.

במהלך הביקור שמעו חברי הליכוד מפי התושבים את סיפור הקמתה של השכונה על אופייה המיוחד ועל השתלשלות הדיונים בבג"ץ. בסוף הסיור פנו תושבי השכונה לחברי הליכוד וביקשו מהם לסייע ולאפשר גם להם לשוב בסיום חג הסוכות לבתיהם.

לפני חמש שנים הגישה תנועת שלום עכשיו עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה להרוס 12 בתים בשכונת גבעת היובל בעלי, כיוון שלטענתה נבנו ללא היתרים.

שנה לאחר הגשת העתירה נהרג תושב המקום, רס"ן רועי קליין ז"ל, במלחמת לבנון, ולפני כחצי שנה נפל ברצועת עזה רס"ן אלירז פרץ. מאז מותם של השניים, שחרפו נפשם למען המדינה, מתקיים הליך משפטי ממושך שבמהלכו מנסים הצדדים להגיע לפשרה.