דיווח: משרד הביטחון יכשיר בית אלירז פרץ

במשרד הביטחון מתכוונים להפקיע את הקרקע עליה ממוקם ביתו של רס"ן אלירז פרץ, על מנת למנוע את הצורך בהריסתו.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה בתשרי תשע"א

רס"ן אלירז פרץ הי"ד
רס"ן אלירז פרץ הי"ד

במשרד הביטחון מתכוונים להפקיע את הקרקע עליה ממוקם ביתו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד ולהפוך אותה בכך לאדמת מדינה, על מנת למנוע את הצורך בהריסתו, כך מדווח העיתון מעריב מפי גורם בטחוני.

המדינה אמורה להגיש הבוקר לבג"ץ את תגובתה לעתירה להריסת המבנים במאחז גבעת היובל הסמוך לעלי, ובה תטען כי סקר קרקעות שבוצע מוכיח שמרבית קרקעות המאחז הינן אדמות מדינה, אשר עליהן בנוי בין השאר ביתו של רס"ן רועי קליין הי"ד.

עם זאת, על פי הסקר, האדמה עליה בנוי ביתו של רס"ן אלירז פרץ היא אכן קרקע פרטית פלסטינית, אולם במשרד הביטחון לא מתכוונים לאפשר את הריסת הבית.

הפתרון המסתמן הוא הפקעת הקרקע בהליך רגיל והמתנה לתביעת פיצויים, זאת מתוך הנחה שתביעה כזו לא תגיע מאחר ועד היום לא אותרו בעליה של הקרקע המדוברת.

שכונת היובל הוקמה בערב שבת זכור, ח' באדר תשנ"ח, 6 במרס 1998, על סף חגיגות היובל למדינת ישראל – ומכאן שמה. בכ"ז באב תשס"ב, 5 באוגוסט 2002, נרצחו בני הזוג אבי ואביטל וולנסקי, שהיו מעמודי התווך של המקום, בנוסעם בכביש 60 בדרכם הביתה.

המקום נמצא באחת הגבעות הגבוהות ביותר באזור השומרון. הנוף במקום מרהיב עין: הרי השומרון על שדותיו המעובדים וכפרים פסטורליים, ניבטים מכל עבר. כשביקר אריאל שרון בגבעה, הוא אמר לאחת הנשים כי היא מזכירה לו לא אחרת מאשר את אמו. אחר כך, בפני מרכז הליכוד הגועש, סיפר על חוויותיו בגבעה.

לפני חמש שנים הגישה תנועת שלום עכשיו עתירה לבג"ץ בבקשה שיורה להרוס 12 בתים בשכונת גבעת היובל בעלי, כיוון שלטענתה נבנו ללא היתרים.

שנה לאחר הגשת העתירה נהרג תושב המקום, רס"ן רועי קליין ז"ל, במלחמת לבנון, ולפני כחצי שנה נפל ברצועת עזה רס"ן אלירז פרץ. מאז מותם של השניים, שחרפו נפשם למען המדינה, מתקיים הליך משפטי ממושך שבמהלכו מנסים הצדדים להגיע לפשרה.