שמח ב"עבודה"
למי נתן ברק "חופש הצבעה"?

בעוד בלשכת ברק טוענים כי הוא זה אשר העניק לשריו "חופש הצבעה" בנוגע לחוק הנאמנות, השרים טוענים: ברק העניק לעצמו "חופש מהמפלגה".

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בחשון תשע"א

חובר לליברמן? ברק
חובר לליברמן? ברק
פלאש 90

בעוד הסקרים חוזים למפלגת העבודה ירידה נוספת, ממשיכים בכיריה בהתכתשות הפנימית, כאשר בפעם הזאת מהווה "חוק הנאמנות" את הרקע למשבר התורן בין ברק לחבריו מהסיעה לשולחן הממשלה.

בלשכת שר הביטחון פרסמו אמש הודעה בה נאמר, כי "ברק מתכוון לאפשר מחר, בישיבת הממשלה, חופש הצבעה לשרי העבודה בעניין תיקון חוק האזרחות".

ברק אף הסביר את "נדיבותו" בכך ש"מדובר בעניין מצפוני ולפיכך יאפשר לשרי העבודה להצביע כפי שיורה להם מצפונם", למרות שטרח להסביר כי ההצהרה בנוסח המתוקן שהציע, "לא תפגע במיעוט הערבי והצהרה בעלת אופי דומה נהוגה במדינות מתוקנות רבות בעולם".

את חבריו מסיעת העבודה לשולחן הממשלה הטיעונים הללו כלל אינם משכנעים, ואף השימוש שעושה לשכתו של שר הביטחון במילים "חופש הצבעה" מרגיז מאוד.

השרים הרצוג וברוורמן אף התבטאו בנושא זה בתקשורת, וטענו כי מי שנוטל לעצמו חופש שלא להאזין לקולו של הרוב במפלגתו הוא דווקא ברק, אשר יהיה ככל הנראה השר היחיד ממפלגת העבודה שיתמוך בתיקון החוק.

"אהוד ברק מתנהל כבר תקופה ארוכה כלווין שלא קשור לתחנת האם שלו, למפגלת העבודה. הוא לא מתייעץ עם השרים, הוא לא מתייעץ עם חברי הכנסת, הוא עובד לבד ואני קורא לו - אהוד - תחזור למפלגת העבודה", אמר ברוורמן בראיון לגלי צה"ל.