ח"כ זועבי: לא נציית לחוק הנאמנות

ח"כ חנין זועבי רואה בחוק הנאמנות עליית מדרגה בגזענותה של המדינה ומעריכה: ברק ותומכי החוק ישלמו מחיר פוליטי ברחוב הערבי.

שמעון כהן , ב' בחשון תשע"א

בצד האוייב. ח"כ זועבי
בצד האוייב. ח"כ זועבי
פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי תוקפת ביומן "ערוץ 7" את מקדמי חוק הנאמנות וקובעת כי אהוד ברק ושאר תומכי ההצעה ישלמו מחיר פוליטי כבד במגזר הערבי. עוד אומרת זועבי כי אין בכוונת איש במגזר הערבי לציית לחוק.

"זה לא עניין של רווח פוליטי אלא עניין של שלטון שמתאבד", אומרת זועבי וקובעת: "אני לא רוצה לומר דמוקרטיה מתאבדת כי אין דמוקרטיה בישראל כלפי הערבים".

זועבי מנמקת את החומרה בה היא רואה את הצעת החוק בכך שבעוד עד כה הצהרת יהדותה של המדינה הייתה בגדר הצהרה וכותרת במגילת העצמאות הרי שכעת "המדינה רוצה שאני אשתף פעולה עם תפיסה שבוגדת בי, ואומרת לי שאין לי היסטוריה ואני צריכה להגיד תודה על זה שאני כאן. זו מדינה שבוגדת בכל אפשרות של  דמוקרטיה".

"עד היום נלחמתי בגזענות והיום הם אומרים לי: לא רק שאנחנו לא מכירים בזה שזו המולדת שלך, אלא רוצים עוד צעד – שאחתום על זה. זו התנהגות של מפלגה ולא של מדינה".

זועבי קובלת גם על כך שהצעת החוק המדוברת אינה נוגעת ליהודים שאינם ציוניים ומתמקדת בערבים. "זו תרבות שמעודדת שקר. הרי כולם יודעים שאם ישבעו הם עדיין לא מאמינים בזה. הרי אם אני אשבע לא תאמין לי ואני גם לא רוצה שתאמין לי. הרי לויאליות אי אפשר לכפות. אתה מבקש ממני להאמין לערכים של הציונות ואתה יודע שאני לא יהודית ולא ציונית. זה מנוגד להנחה הבסיסית של הדמוקרטיה".

בדבריה קוראת ח"כ זועבי גם לציבור היהודי  המגדיר את עצמו לוחם למען הדמוקרטיה להצטרף למאבק נגד החוק. "גם יהודים דמוקרטיים צריכים להיאבק בחוק הזה. אני מחפשת שוויון. זה מאבק של דמוקרטים מול פאשיסטים".

וכיצד הרחוב הערבי צפוי לקבל את הצעת החוק? לזועבי ברור ש"נילחם בה. זה חוק לא דמוקרטי. לא נקבל אותה. נילחם בה בכל האמצעים, במישור הבינלאומי, בבתי משפט. לא נציית לה".

בנוסף לכל אלה משוכנעת זועבי כאמור כי תומכי ההצעה ישלמו מחיר פוליטי על עמדתם כשיבואו לבקש את תמיכת הרחוב הערבי בהם. "ברק ישלם מחיר. כל מי שיתמוך בחוק הזה ישלם מחיר", היא אומרת.