20 שנה לאחר הרצח
תלמידי הרב כהנא יפגינו באום אל פאחם

פעילי תנועת א"י שלנו הגיעו לסיכום עם משטרת ישראל, לפיו יגיעו ביום רביעי הקרוב לאום אל-פאחם להפגין נגד התנועה האיסלאמית.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז בחשון תשע"א

מרזל ובן גביר
מרזל ובן גביר
פלאש 90

משטרת המחוז הצפוני ואנשי ארץ ישראל שלנו, ברוך מרזל  ואיתמר בן גביר, הגיעו לסיכום ולפיו ביום רביעי הקרוב תצא אל הפועל החלטת בג"צ, והפעילים יקיימו הפגנה בתוך העיר אום אל פחם כנגד התנועה האיסלאמית.
 
פעילי הימין ביקשו לאפשר להם לקיים את ההפגנה בדרישה להוציא את התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק, בעקבות אירועי המשט. הפעילים גם ביקשו לאפשר להם לקיים משמרת מחאה מול ביתו הפרטי של ראאד סאלח. המשטרה סירבה בטענה כי מדובר בהפגנות שעלולות להוביל למהומות של הערבים.

מרזל ובן גביר עתרו לבג"צ ובית המשפט דחה את הבקשה לקיים מחאה מול ביתו של ראאד סאלח היות שהוא נמצא במאסר, אך קבע כי יש לאפשר את המחאה מול משרדי התנועה האיסלאמית בתוך העיר אום אל פחם.

שופטי בג"צ העירו לנציגי הפרקליטות בעת הדיון, כי לא ניתן לאסור על קיום הפגנה רק בגלל העובדה שצפויות מחאות נגד אותה הפגנה.

המשטרה הגבילה את מספר המשתתפים והאירוע יתקיים, כאמור, ביום רביעי יום לאחר אירוע האזכרה  לרב כהנא. במשטרה חוששים כי צפוינות הפרות סדר של אנשי התנועה האיסלאמית בתוך העיר.

ברוך מרזל אומר בתגובה, כי "אין דבר סימלי יותר מהעובדה שביום השנה ה- 20 להירצחו של הרב כהנא, מגיעים תלמידיו להמשיך את מאבקו באויב הערבי מהתנועה האיסלאמית. זכותנו לצעוד ולדרוש שתיפסק ההתרפסות מול תנועת הטרור".

"אנו דורשים להוציא אל מחוץ לחוק את ראאד סאלח וחבריו מהתנועה האיסלאמית. אם את תנועת כך הוציאו מחוץ לחוק אז על אחת כמה וכמה את אנשי התנועה האיסלאמית. כך לא הייתה תנועת טרור, אנשי התנועה האיסלאמית - מחבלים", הוסיף מרזל.