משפחת כהנא: לחצים על עיריית י-ם להסיר מודעות

פעילי שמאל מפעילים לחץ על ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ודורשים ממנו להסיר מודעות המזמינות את הציבור לאזכרה לזכר הרב מאיר כהנא

בני משה , ט"ז בחשון תשע"א

הרב מאיר כהנא
הרב מאיר כהנא
פלאש 90

פעילי שמאל קיצוני מבקשים להפעיל לחץ על ראש עריית ירושלים ניר ברקת ודורשים ממנו להסיר מודעות המזמינות את הציבור לאזכרה לזכרו של הרב מאיר כהנא. כך מאשימים מקורבי משפחת הרב כהנא, ששוחחו עם 'ערוץ 7'.

משפחת כהנא המארגנת את הכנס, שילמה אגרה לזכיין העירוני, ועל לוחות המודעות בירושלים נתלו מאות מודעות המזמינות את הציבור לאזכרה לציון 20 שנה לרצח הרב. המודעות לא מצאו חן בעיני גורמים שככל הנראה מזוהים עם השמאל. הללו הפעילו כתבים שפנו אל דובר העירייה וביקשו תגובה על עצם הדבקת המודעות. מאוחר יותר הם פנו בדרישה רישמית לעירייה בדרישה להסיר את המודעות. היום טען חבר מועצת מר"צ כי העירייה חייבת להסיר את השלטים של ארגון בלתי חוקי.

בתגובה פנתה משפחת כהנא באמצעות עורך דינה ,ברוך בן יוסף, לסגן ראש העיר והאחראי על השילוט קובי כחלון והזהירה מפני צעדים שיש בהם פגיעה בחופש הביטוי והפרת חוק.

 במכתבו של עורך דין בן יוסף הוא מציין בין היתר כי :

 1.      בשעות האחרונות התקבל אצל מרשי מידע ולפיו במהלך ישיבה של עיריית ירושלים,  נדרשת על ידי פעיל השמאל הקיצוני מר פפה אללו להסיר שלטים שנתלו על לוחות העירייה ובהם מודעה על אזכרה לרב מאיר כהנא הי"ד בטענה כי מדובר בשלטים של ארגון בלתי חוקי. 

2.      נקדים ונאמר כי האזכרה מאורגנת על ידי בני משפחת כהנא ולא על ידי כל ארגון ובודאי לא ארגון בלתי חוקי.  באזכרה ישתתפו אנשי ציבור ובהם חברי כנסת, שיכבדו את זכרו של מי שהקריב עצמו למען עם ישראל וארץ ישראל. 

3.      זאת ועוד, המודעות נתלו כחוק, באמצעות זכיין של העירייה כאשר שולמה אגרת עייריה כדת וכדין.

4.      אשר על כן ולאור כל האמור לעיל אני פונה אל אדוני ומבקש להזכיר כי באם תתקבל החלטה להסיר את השלטים תהיה זו החלטה בלתי חוקית שעיריית ירושלים והזכיין העירוני צפויים להיתבע בשל החלטה שכזו – אין כל סיבה ונימוק להסיר את השלטים.

5.      יתרה מזאת, בחודשים האחרונים מלאה ירושלים בשלטים של אנשי השמאל הקיצוני ובהם ארגוני אנרכיסטים שלמיטב ידיעתו של הח"מ שילמו אגרה ומסרו מודעות עם מסר קשה נגד מדינת ישראל. 

"נדמה לי", כותב בן יוסף, " שראוי שכבודו ימסור למר אללו כי אם מודעות של השמאל הקיצוני נתלות ברחובות העיר הרי יהיה זה טעם לפגם שלא לאפשר תליית מודעות לזכר הרב כהנא. חופש הביטוי כולל את כולם משמאל ומימין ותופעה של סתימת פיות לא רק שהיא בלתי חוקית, לא רק שהיא מקימה עילה להגשת תביעות שונות ( לא רק בגין הפרת חוזה אלא גם בגין של אפליה ועוולה בניגוד לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירות ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000 ) אלא שמעל לכל היא לא מוסרית".

מקורבים למשפחת כהנא אומרים כי אם העירייה תסיר את השלטים תוגש תביעה לפיצוי בגין מיליוני שקלים. "אותם מקרובים מביעים פליאה על עצם העובדה שאנשי שמאל קיצוני שטוענים בוקר וערב שהם פועלים בשם חופש הביטוי מבקשים לסתום פיות. "בשבועות האחרונים הדביקו אנרכיסטים מאות שלטים בירושלים, האם חופש הביטוי הוא רק לשמאלנים?" – שואלים מקורבי המשפחה.