המערכות הסולאריות מגיעות לבה"ד 1

הרמטכ"ל אשכנזי יכריז מחר על תוכנית "צה"ל שומר סביבה" בהיקף של מיליארד ש"ח, במסגרת השקת הבסיס הירוק בבה"ד 1.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ז בחשון תשע"א

מתקן סולארי. אילוסטרציה
מתקן סולארי. אילוסטרציה
פלאש 90

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, יכריז מחר (שלישי) על תוכנית "צה"ל שומר סביבה" בהיקף של מיליארד ש"ח במסגרת טקס חנוכת בית הספר לקצינים כ"בסיס הירוק" הראשון של צה"ל.

הטקס, יערך במעמד מפקד זרוע היבשה, אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף דן ביטון ומפקד בית הספר לקצינים, אלוף משנה יהודה פוקס.

במסגרת האירוע, יחשוף הרמטכ"ל את "פרויקט החווה הסולרית". הפרויקט כולל 400 קולטי שמש וצפוי להביא לחיסכון של כ-90,000 ליטר סולר בשנה. כמו כן, יוצגו עיקרי תפיסת תוכנית "צה"ל שומר סביבה", בדגש על התייעלות אנרגטית ובנייה בת קיימא בצה"ל וכן יוצגו אמצעים טכנולוגיים שהוטמעו בבית הספר לקצינים במטרה לחסוך בצריכת החשמל והמים כגון: מערכות גלאי נפח, המביאות לחיסכון של כ- 25-35% בצריכת החשמל, נורות פלו-אורניות מסוג T5, המביאות לחיסכון של כ-30% מצריכת החשמל וברזים מנתיים, המביאים לחיסכון של כ20-50%- מצריכת המים.

השינוי התפיסתי המתקיים בימים אלה בצה"ל ובבית הספר לקצינים בפרט, כחלק מתהליך ההכשרה של דור מפקדי העתיד, מהווה אבן דרך משמעותית במימוש תכנית "צה"ל שומר סביבה" שאושרה בשבוע שעבר ע"י הרמטכ"ל, בהיקף תקציבי של מיליארד ש"ח.

התוכנית, המתבצעת בהובלת המנהל להגנת הסביבה בצה"ל, מתמקדת בטיפול במפגעי עבר סביבתיים, לצד מניעת מפגעים עתידיים, זאת באמצעות חינוך והסברה לשמירה על הסביבה החל מהפיקוד הבכיר ועד אחרון המשרתים, על מנת להטמיע שיקולים סביבתיים בכל תחומי העשייה בצה"ל.