היום: תרגיל התרמת דם המונית - בבני ברק

לכל מי שתהה מה התפקיד המיועד לתושבי בני ברק בעת חירום, היום יתקיים בעיר תרגיל התרמת דם המונית, כהיערכות לשעת חירום.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג בחשון תשע"א

תרומת דם
תרומת דם

תרגיל המדמה התרמת דם המונית יערך היום (ראשון) בעיר בני ברק כחלק משיתוף הפעולה המיוחד בין שירותי הדם של מד"א, מפקדת קצין רפואה ראשי, פיקוד העורף ועיריית בני ברק.

במסגרת התרגיל, יוצבו עמדות התרמה רבות בסמינר בית יעקב שבבני ברק (רח' חזון איש 50), שנבחר לארח את התרגיל, ובהן יתרימו אנשי המילואים וצוותי התרמות הדם של מד"א שיתייצבו במקום מנות דם רבות מהאוכלוסייה שתגיע. התרגיל ייפתח בשעה 16:00, ויסתיים בשעה 22:30.

מטרת התרגיל הינה לדמות מצב חירום שבמסגרתו נדרשות מנות דם רבות מאוד בזמן קצר. במד"א מציינים, כי ההיערכות והתרגול חשובים לא רק לעיתות מלחמה, אלא גם ובעיקר לטובת פעילות נכונה ויעילה בעיתות אסון, פיגועים או אירועים רבי נפגעים.

במהלך התרגיל יותרמו מנות הדם מהאוכלוסייה בבני ברק. יצוין, כי זו הפעם הראשונה בה מקיימים את התרגיל בשיתוף האוכלוסייה בעיר.

במהלך התרגיל, יבקרו באתר סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, אלוף פיקוד העורף, מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, קצין רפואה ראשי, ובכירי עיריית בני ברק.

לדברי רמ"ג אלי בין, מנכ"ל מד"א, "אני רואה חשיבות אדירה לתרגיל בסדר גודל כזה, שידמה התרמות דם בעיתות חירום. אין ספק, כי ברגע האמת יכולת התרמת הדם תעמוד למבחן, ועלינו לוודא שנוכל לתת את המענה הטוב ביותר האפשרי בזמן זה".