"חטיבת גבעתי במוכנות גבוהה"

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, סיכם הערב במחנה ישי את ביקורת הפתע שערך בחטיבת גבעתי הנמצאת בימים אלו באימון.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה בחשון תשע"א

לא מפחידים. חיילי גבעתי בתפילה
לא מפחידים. חיילי גבעתי בתפילה
פלאש 90

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, סיכם הערב במחנה ישי את ביקורת הפתע שערך בחטיבת גבעתי הנמצאת בימים אלו באימון.
 
בשעות הבוקר המוקדמות הגיע הרמטכ"ל ועימו ארבעה צוותי ביקורת, בהם עשרות קצינים בכירים ממחלקת הבקרה של צה"ל, בראשות ראש המחלקה, אלוף-משנה שלומי פייער, למפקדת חטיבת גבעתי, לשני גדודי החטיבה השוהים כעת בשטחי אימון של פיקוד המרכז ולגדוד נוסף השוהה בשטחי האימון של פיקוד הדרום.
 
בתום היום נערך דיון מסכם בראשות הרמטכ"ל, ובהשתתפות מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה מוני כץ, מפקדי הגדודים וראשי צוותי הביקורת.

הרמטכ"ל אמר כי הוא רואה בקיום ביקורות פתע כאלו כלי ראשון במעלה לשיפור תפקודן ומוכנותן של יחידות צה"ל, וכי קיומן במתכונת זו משקף תמונת מצב אמיתית של היחידה המבוקרת.
 
כמו כן, הוסיף הרמטכ"ל: "אני רואה חשיבות גדולה במיקום המפקד ובמעורבותו בחניכה ופיתוח של הכפופים לו. תפקידו של המפקד הוא לגשר על פערים, לשלוט באנשים ובאש ולקבל את ההחלטות ההכרחיות.
 
המקצוע הצבאי הוא המלחמה ואנו נמדדים בהכנתו של צה"ל ללחימה, ומכאן חשיבותם הגדולה של הכוננות והאימונים. הארכת משך האימון למול המשימות המורכבות מולן עומד צה"ל והאילוצים השונים, למשל חוק המילואים, הינם הכרח המציאות. יש להקפיד על רציפות האימונים תוך כדי התעסוקה המבצעית ולאורך כל השנה, ולא רק בפרקי האימון ויש לעשות הכול על-מנת לשמור על כשירותן הגבוהה של היחידות.
 
מתוצאות ראשוניות של הביקורת עולה כי חטיבת גבעתי נמצאת במוכנות גבוהה אל מול משימותיה. הביקורת משקפת את תוצאות מבחן החוסן שנערך השנה ובו זכתה חטיבת גבעתי במקום הראשון. יש לשפר את שטעון שיפור ולהמשיך במגמה החיובית".

הרמטכ"ל הודה לצוותי הביקורת, בראשות ראש מחלקת הבקרה, אלוף-משנה שלומי פייער, ולעשרות קציני המילואים על עבודתם המקצועית והיסודית.