הרמטכ"ל אשכנזי - אזרח כבוד במגדל העמק

הרמטכ"ל אשכנזי ביקר הבוקר (ו') במגדל העמק, נפגש עם תלמידים וקיבל אזרחות כבוד. "צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח בחשון תשע"א

אשכנזי בישיבת קרית שמונה
אשכנזי בישיבת קרית שמונה
צילום: יגאל בוזגלו

הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, ביקר הבוקר (ו') במגדל העמק, במהלך הביקור נפגש עם ראש העיר, מר אלי ברדה ובכירי העירייה, שוחח עם תלמידי כיתות י"א וי"ב מבתי הספר התיכונים "אורט רוגוזין" ו"מפתן פסגות" בעיר ולבסוף ביקר במוסדות החינוך של הרב גרוסמן.

ראש העיר, אלי ברדה, העניק לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי אזרחות כבוד מטעם עריית מגדל העמק, על תרומתו במשך שנות דור למען ביטחון ישראל ועל פועלו לשיפור רמת הכשירות והמוכנות להתמודדות עם האתגרים העומדים בפני עם ישראל ומדינת ישראל.

ראש העיר ובכירי העירייה סקרו בפני הרמטכ"ל את נושא החינוך בעיר והציגו את נתוני הגיוס ופעילות ההכנה המשמעותית לגיוס לצה"ל המתקיימת במוסדות החינוך בעיר. כמו כן, נערכה סקירה על ממשקיה של העיר מגדל העמק עם צה"ל, פעילות החינוך בעיר ועוד. 

בהמשך הביקור נערך מפגש של הרמטכ"ל עם תלמידי כיתות י"א וי"ב במהלכו שוחח עם תלמידים על חשיבות וערך השירות בצה"ל ועל פעילות צה"ל בגזרות השונות וכן ענה על שאלותיהם.

הרמטכ"ל פנה אל התלמידים ואמר, כי "בבוא היום נעביר אליכם את לפיד ההנהגה, נעביר אליכם את האחריות על בטחון המדינה. אתם תקבעו את פניה, כך חיינו אנו לפני שנים וכך אתם".

הרמטכ"ל שיבח את פעולתם של לוחמי השייטת במהלך ההשתלטות על המרמרה. "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם, הלוחמים ירו אך ורק כאשר נשקפה להם סכנת חיים".