ארגוני הימין: לא נשכח ולא נסלח

בימין קוראים להעמיד לדין את מבצעי תוכנית העקירה לאחר שבזה אחר זה הם מודים כי זו הייתה טעות שגרמה נזק לישראל.

עוזי ברוך , כ"ט בחשון תשע"א

מצטער. דן הראל
מצטער. דן הראל
פלאש 90
בימין לא מופתעים מההצהרות החוזרות ונשנות מצד מבצעי ההתנתקות כי זו הייתה טעות. בחמש השנים האחרונות הודו פוליטיקאים שתמכו בעקירה כי זו הייתה טעות.
 
הערב היה זה האלוף במילואים דן הראל שאמר כי "ההתנתקות יצרה ברצועת עזה איראן קטנה". הראל מדגיש כי תמך בעקירה אך אופי הביצוע היה טעות שגרמה נזק למדינת ישראל. "בעבר קראתי לזה חמאסטן, היום אני אומר שזו ממש אירן. ברצועה נמצאים כמיליון וחצי ערבים, והשאלה אם אנחנו רוצים להיות שם או לא - אני כאזרח חושב שלא צריך להיות שם".
 
יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר הערב בתגובה, "ברוך הבא, האלוף הראל, למועדון המתפכחים. מי ייתן ובעתיד הדרג המדיני והצבאי יהיה מפוכח מלכתחילה ולא יסב למדינת ישראל נזקים שכאלה. אם חלילה ניסוג ביו"ש תהיה לנו איראן גדולה מעל תל אביב".

בתנועת הימין "קוממיות" הגיבו לדברי האלוף דן הראל, "האלוף במיל' דן הראל הוביל את מלאכת הגירוש הנתעבת מחבל קטיף והיה האחראי בפועל להריסתם של היישובים היהודיים בפעולה זו, יזכר הראל בדפי ההיסטוריה של עמ"י כמקים מדינת איראן בגבולות א"י, וכמגרש בנים מגבולם. ההיסטוריה אינה שוכחת וארץ ישראל אינה סולחת".

יו"ר תנועת ארץ ישראל שלנו הרב שלום דב וולפא, קורא בעקבות הודעתו של האלוף דן הראל כי ההתנתקות יצרה איראן של ממש בעזה, להעמיד לדין את יוזמי ומבצעי ההתנתקות. "הודאתו של הראל הוכחה שההתנתקות היתה פשע בלתי יסולח נגד העם היהודי. במדינה מתוקנת היו מקימים וועדת חקירה על כל המניעים שהובילו לפשע הבלתי נסלח הזה, וכל היוזמים היו עומדים לדין. היום מודה מי שביצע את המהלך בהיותו אלוף פיקוד הדרום  כי היה שותף ישירות להקמת איראן בעזה. האם יתנו כעת להקים איראן בלב יהודה ושומרון ולחסל את ישראל? האם מישהו הפנים את הלקחים? הלקח הוא לעצור מיד את הנסיגות וכל השותפים לפשע ההתנתקות יעמדו לדין".

יו"ר ארץ ישראל שלנו, ברוך מרזל , הגיב לדברי האלוף במילואים דן הראל, "הראל היה בורג מרכזי במערכת הגרוש ועשה את מלאכתו באכזריות, מודה שהיה שותף לפשע של הקמת אירן בעזה ועל זה לא נשכח ולא נסלח".