הרמטכ"ל ייצא לביקור עבודה בקנדה ובארה"ב

במהלך הביקור יקיים הרמטכ"ל אשכנזי שורת מפגשי עבודה עם גורמי ממשל, ביטחון וצבא. את מקומו בהעדרו ימלא סגנו, האלוף גנץ.

עוזי ברוך , ו' בכסלו תשע"א

אשכנזי הערב
אשכנזי הערב

הרמטכ"ל , רב-אלוף גבי אשכנזי, יצא הלילה (ש') לביקור עבודה רשמי בן שבוע ימים בקנדה ובארצות הברית.

במהלך הביקור יקיים הרמטכ"ל אשכנזי שורת מפגשי עבודה עם גורמי ממשל, ביטחון וצבא, במהלכם ידונו האתגרים הביטחוניים המשותפים, שיתופי הפעולה הצבאיים בין הצבאות ותמונת המצב האזורית-ביטחונית במזרח התיכון.

בביקורו בקנדה ייוועד הרמטכ"ל אשכנזי עם מקבילו, מפקד צבא קנדה, הגנרל וולט נטינצ'אק, אשר ביקר בארץ באוקטובר 2009 והזמין את הרמטכ"ל לביקור גומלין. גנרל נטינצ'אק ורעייתו יארחו את אשכנזי ורעייתו לארוחת ערב רשמית. כמו כן הרמטכ"ל ייפגש גם עם שר ההגנה הקנדי, פיטר מקאי.

במסגרת הביקור, יסייר הרמטכ"ל אשכנזי ביחידת כוחות קנדים אשר לחמו באפגניסטן וייפגש עם בכירי המטה הכללי הקנדי. עוד יבקר הרמטכ"ל במוזיאון המלחמה באוטווה, ויניח זר לזכרם של נופלי צבא קנדה.

בהמשך השבוע יגיע הרמטכ"ל אשכנזי לוושינגטון, שם ייפגש לשיחת עבודה עם מקבילו האמריקאי, יו"ר המטות המשולבים, אדמירל מייקל ג' מאלן. כמו כן, ייפגש הרמטכ"ל עם גורמים נוספים בממשל האמריקאי, לרבות תת מזכיר ההגנה למדיניות, ד"ר מישל פלורנוי, יו"ר ועדת החוץ בבית הנבחרים של הקונגרס, מר הווארד ברמן, הסנטורים ג'ון קארי וג'ו ליברמן ואחרים. בסיום הביקור יגיע הרמטכ"ל לניו יורק, שם ייפגש עם ארגוני הסברה, עם ראשי ועידת הנשיאים ועם אישים בכירים נוספים.

כמו כן, יקדיש רא"ל אשכנזי מזמנו לפגישות תדרוך לבכירי העיתונות וראשי מערכות תקשורת בקנדה ובארה"ב. את מקומו של הרמטכ"ל ימלא בהעדרו סגנו, אלוף בני גנץ.

אל הרמטכ"ל בביקורו מתלווים רעייתו, רונית, נספח צה"ל בוושינגטון, האלוף גדי שמני, דובר צה"ל, תת אלוף אבי בניהו, ראש מחלקת שיתוף פעולה צבאי בינ"ל, אל"ם חני כספי, וראש לשכתו של הרמטכ"ל, סגן אלוף עמוס הכהן.