הבריטים מתרגשים: הנסיך מתחתן

השגריר לשעבר בבריטניה דרור זייגרמן לערוץ 7: המלוכה הבריטית צריכה לתת לנו השראה, איך לנהוג בכבוד לסמלים.

בני טוקר , י"ג בכסלו תשע"א

נתונים מאכזבים. לונדון
נתונים מאכזבים. לונדון
פלאש 90

בריטניה חגגה בימים האחרונים לאחר שהנסיך ויליאם, נכדה של המלכה אליזבט השנייה הודיע על ארוסיו , ראש הממשלה הבריטי, מיהר לברך ואמר כי זהו יום נהדר לממלכה.

שגריר ישראל לשעבר בבריטניה, ח"כ לשעבר דרור זייגרמן, אומר לערוץ 7, שבית המלוכה הבריטי הוא סמל חשוב בבריטניה, ולכן הודעה על ארוסיו של נסיך היא עניין מרגש ביותר, "העם הבריטי אוהב את בית המלוכה, זה סמל חשוב, כשמונים אחוזים תומכים במוסד הזה".

לדבריו למרות ההערכה לבית המלוכה זהו מוסד שדומה יותר לנשיאות של ישראל, "זו מונרכיה חוקתית בדומה לנשיא שלנו, והעם הבריטי נותן כבוד רב לבית המלוכה שלו".

זייגרמן מספר שהעם הבריטי רוכש כבוד רב למלכה אליזבט ששולטת בבריטניה כבר חמישים שנה, המלכה היא דמות דומיננטית מאוד בבריטניה, היא עברה גם את מלחמת העולם השנייה ואת המשברים שהיו, היא הכירה כמעט את כל ראשי הממשלה כולל את צ'רצ'יל".

לדבריו למרות הביקורת הרבה, בית המלוכה הוא מוסד רווחי, "המלכה הצליחה להדוף עד היום את כל הביקורת על מוסד המלוכה, היא גם הבינה שהיא צריכה לרדת לציבור ולכן היא ביטלה מוסדות רבים שהיו קיימים, כמו מוסד הקידה והלבוש האחיד בארמון, היא גם החלה לחסוך הרבה כסף והחלה לשלם מיסים לארמון, זה שיפר את תדמיתה והיום היא מאוד חיובית, הארמון משמש גם כנכס תיירותי של ממש, זה מוקד עלייה לרגל".