אחימאיר מבקש: עיתונות פטריוטית

האם לא ראוי שאנו העיתונאים נוסיף פריט קטן שנוכל להתמסר לו - להגן על מדינת ישראל ברבים, שאל העיתונאי יעקב אחימאיר בכנס אילת.

חזקי ברוך , ט"ו בכסלו תשע"א

יעקב אחימאיר
יעקב אחימאיר
רשות השידור

הנהלת אגודת העיתונאים בתל אביב העניקה אמש פרסי "מפעל חיים", בכנס אילת לעיתונאים הוותיקים דב יודקובסקי, דן מרגלית ויעקב אחימאיר.

אחימאר קרא בנאומו לעיתונאים להגן על ישראל לאור המתקפות נגדה, "אנחנו יודעים שהמדינה שלנו נתונה בשנים האחרונות למתקפה של דה לגיטימציה. רבים בעולם מנסים לקעקע את הלגיטימיות של עצם קיומה של מדינת ישראל. האם לא ראוי שאנו העיתונאים נוסיף פריט קטן שנוכל להתמסר לו - להגן על מדינת ישראל ברבים מפני כל מיני מלעיזים שמנסים לקעקע את הלגיטימיות של מדינת ישראל. זוהי צריכה להיות בהחלט משימה של עיתונות פטריוטית, סליחה על המילה הגסה", אמר.

וועדת הפרס כתבה בנימוקיה כי דב יודקובסקי הוא מהאבות המייסדים של העיתונות הישראלית החדשה, שגידל דורות של עיתונאים ומאדריכליה החשובים והמשפיעים של העיתונות הישראלית המודרנית", נאמר על יודקובסקי. "בעל מוניטין וזכויות רבות בעיצוב פניה של החברה הישראלית". 

על יעקב אחימאיר כתבה הוועדה "מעמודי התווך של השידור הציבורי. מייצגה של העיתונות השקולה, האמינה והרצינית בישראל".

על דן מרגלית, "מוותיקי העיתונאים בישראל, שרואה במקצועו שליחות וייעוד. תרם בפעילותו העיתונאית להעשרת המידע בקרב הציבור, הן אודות לחשיפותיו והן אודות לפרשניותיו".