הרש"פ מנסה לנתק בין מערת המכפלה לקרית ארבע

הרש"פ מנסה לבנות קסבה חדשה שתחצוץ בין מערת המכפלה לקריית ארבע. המתיישבים חסמו את העבודות.

שמעון כהן , י"ז בכסלו תשע"א

לוינגר באירוע החסימה הבוקר
לוינגר באירוע החסימה הבוקר
הישוב היהודי חברון

ראש מועצת קרית ארבע חברון, מלאכי לוינגר, וראשי הישוב היהודי בחברון חוסמים הבוקר את עבודות הפיתוח והבניה של הרש"פ לבניית קסבה חדשה בסמוך למערת המכפלה.

בעקבות פעולות המחאה הופסקו העבודות. המשטרה הגיעה למקום והורתה על ההפסקה.

המתיישבים דורשים הפסקה מיידית של העבודות שעלולות לטעמם להביא לסיכון ביטחוני ולניתוק של קריית ארבע ממערת המכפלה. בשיחה עם ערוץ 7 אומר נעם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון כי אמנם העבודה הופסקה, אך "טרקטור אחד ממשיך לפנות פסולת בניין וממלא את המקום בפסולת. אנחנו דורשים להפסיק את העבודה שלו".

"הם רוצים לייצר גוש חוסם בין הקריה למערת המכפלה. הם מביאים לכאן מחבלים בוגרי בתי כלא במגמה לייצר קסבה מסוכנת למעבר עבור יהודים", אומר ארנון ומוסיף כי "מדובר באזור שבסמכות ביטחונית מלאה של צה"ל. העלאנו בפני כל הגורמים הביטחוניים והמח"ט את הסכנות. כל הקצינים שאנחנו מדברים איתם מודים שמדובר בפרויקט מסוכן אהל אין להם כלים להתמודד עם זה כי מדובר בבניה שהיא לכאורה אזרחית".

עוד מציין ארנון כי "הרש"פ מקבלת עשרות מיליוני דולרים לטובת העניין ממדינות שונות וארגונים עויינים". כמו כן הוא מדווח על מידע שהגיע לאנשי הישוב היהדוי בחברון ולפיו בכוונת ארגון אונסק"ו של האו"ם להכריז על כל האזור סביב המערה כאתר מורשת פלשתינית. "הממשלה שלנו אמנם הכריזה על המקום כאתר מורשת לאומית יהודית אבל לא השקיעה שקל אחד בפיתוח המקום. זו הייתה הכרזה ללא סיכוי. לעומת זאת הרש"פ משקיעה עשרות מיליוני דולרים בפיתוח".

ומה בכוונת התושבים לעשות כעת? "נמשיך לשבש את העבודות בכל דרך שהיא עד שהעבודות יופסקו", אומר ארנון.

ראש מועצת קרית ארבע חברון, מלאכי לוינגר, שכאמור הוביל את החוסמים, אמר כי "אנו קוראים לממשלה ולצה"ל להפסיק באופן מיידי את העבודות בשטח ולמנוע הקמת "קסבה" מסוכנת שתאיים על אזרחי ישראל הבאים למערת המכפלה ותנתק את קרית ארבע מעיר האבות".