האלוף גנץ: חש אכזבה

סגן הרמטכ"ל היוצא, האלוף בני גנץ, מסכם 33 שנות שירות בצה"ל. "לא אוכל לומר שלא הייתה לי אכזבה שלא מוניתי לתפקיד".

קובי פינקלר , י"ז בכסלו תשע"א

סגן הרמטכ"ל גנץ
סגן הרמטכ"ל גנץ

האלוף בני גנץ סיכם אחר הצהריים (רביעי) 33 שנות שירות בצה"ל ויממה לפני שהוא פורש ופושט את מדיו הוא מתייחס לסוגיות הביטחוניות הבוערות.

"איראן מאיימת על העולם ועל האזור. לא מדובר בבעיה ישראלית, אלא בבעיה עולמית. אירן היא אתגר שמאיימת לא רק על ישראל אלא גם על שכנותיה".

האלוף התייחס גם לפרשת הרפז שהסעירה את צה"ל ואמר, "אני חושב שכל הפרשיות הללו ראוי שתתבהרנה בבימ"ש. לדעתי, הן לא משקפות את צה"ל בו יש מפקדים שפועלים כל יום וכל שעה. יש בשטח חיילים, לוחמים וטייסים שפועלים בצורה איכותית" .

גנץ הביע אכזבה מהחלטתו של ברק שלא למנותו לראש המטה הכללי, "לאחר מכלול התפקידים שעשיתי לא אוכל לומר שלא הייתה לי אכזבה שלא מוניתי לתפקיד, זכותו של ברק לבחור במי שהוא בוחר".

בתוך כך, קצין בכיר במטכ"ל התייחס לסוגיות ההכרעה במלחמה ובמבצע עופרת יצוקה ואמר, "לא עשינו זאת במלחמת לבנון השנייה ולא עשינו זאת בעופרת יצוקה. אנחנו צריכים לחשוב היטב כמה אנחנו מוכנים לדחוק את ההכרעה הבאה בבואנו לסכם מבצע צבאי גדול".

הקצין התייחס גם לסוגיית החרדים ואמר: אפשר להכפיל את מס' החרדים בצה"ל, הם ימלאו שורה של תפקידים במגוון נושאים ועושים זאת בצורה טובה מאוד", סיכם הקצין.