אזולאי: לפעול להכנת חקיקה בנושא המסתננים

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ דוד אזולאי, ביקש משר המשפטים לפעול להכנת הצעת חוק שתתוה מדיניות לטיפול בתופעת המסתננים.

חזקי ברוך , כ' בכסלו תשע"א

אוזלת יד. אזולאי
אוזלת יד. אזולאי
פלאש 90
ח"כ דוד אזולאי, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, פנה אל שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, בבקשה כי יפעל להניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתתווה מדיניות ביחס למסתננים .
 
במכתבו לשר, הזכיר ח"כ אזולאי כי ועדת הפנים והגנת הסביבה כבר החלה בעבר לדון בהצעת חוק ממשלתית בנושא, אולם לאחר שהשר פנה אליו לדחות את הדיונים הודיעה הממשלה בתאריך 20.7.10 כי היא חוזרת בה מהצעת החוק.
 
מאז, חלפו מספר חודשים שבמהלכם בעיית המסתננים נעשתה חריפה יותר – מספר המסתננים לארץ גדל והדבר מהווה איום על מדינת ישראל. ח"כ אזולאי ציין עוד במכתבו לשר, כי במהלך סיור שערכה הוועדה בעיר ערד, נחשפה הועדה לסכנות הרבות הנגרמות בשל כניסת מסתננים ולעול הגדול המוטל על הרשויות החייבות לספק שירותים למסתננים הגרים בתחומן, בשעה שהן עצמן נמצאות במצוקה גדולה ומתקשות לטפל בתושביהם הקבועים. בנוסף, ציין ח"כ אזולאי, קיימות תופעות נוראיות של ניצול המסתננים ע"י גורמים שונים הרואים בהם מקור לעבודה זולה, וקיימות עדויות על התעללות מזעזעת שעוברים המסתננים כשהם על אדמת מצרים.
 
ח"כ אזולאי, הוסיף כי לא ברור לו  מדוע הממשלה טרם מצאה לנכון עד היום לגבש מדיניות ולהניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתתווה את הדרך לטיפול במסתננים.
 
לאור האמור, פנה ח"כ דוד אזולאי, יו"ר הועדה, לשר המשפטים בבקשה כי יפעל להכנת הצעת חוק שתונח בהקדם על שולחן הכנסת. ועדת הפנים והגנת הסביבה מתכננת לקיים בחודש דצמבר סיור להבנת תופעת המסתננים ולבחון דרכים אפשריות לטיפול בבעיה.