'נתניהו האמיתי נחשף בויקיליקס'

מנהל 'היוזמה הישראלית' מיצר על הגילויים החדשים, לפיהם ראש הממשלה ויתר על יהודה ושומרון ומתרכז כרגע בבעיה הביטחונית בלבד.

בני טוקר , כ"ד בכסלו תשע"א

מי אתה, נתניהו?
מי אתה, נתניהו?
פלאש 90טוען....

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, תומך במדיניות של חילופי שטחים על פני שליטה בשטחי יהודה ושומרון. כך דיווח אתר וויקיליקס.

במסמך שנשלח ב-26 בפברואר 2009 משגרירות ארצות-הברית בתל-אביב על ידי חבר הקונגרס קרדין, הביע נתניהו תמיכה ברעיון של חילופי שטחים, במסגרת הסכם שלום. הוא הדגיש בפני האמריקנים כי הוא אינו רוצה לשלוט על עזה ויהודה ושומרון, אלא למנוע שיגורי רקטות מאותם שטחים.

בפגישה, שנערכה כשבועיים לאחר הבחירות לכנסת, הציג נתניהו את רעיון "השלום הכלכלי" שיתבסס על שיפור בתנאי המחייה בגדה, ויספק לפלסטינים חלופה לקיצוניות.

יואב שורק, מנהל היוזמה הישראלית. שעיקריה הם החלת ריבונות ישראלית מלאה על שטחי יהודה ושומרון, ובמקביל הפיכת הפלסטינים לאזרחים של מדינה פלסטינית בתחומי ירדן, אומר לערוץ 7, כי זה מעציב לחשוב שמנהיג הליכוד החליט לוותר על שטחי יהודה ושומרון, "זה עצוב מאוד שבנימין נתניהו שבעבר הביע עניין ביוזמה שלנו ויתר על יהודה ושומרון, ורואה בה כיום רק בעיה ביטחונית, זה אומר שאם יהיה פתרון, נניח כמו כיפת ברזל, אז תקום מדינה פלשתינית ביהודה ושומרון, ולצערי אם זה יקרה המדינה הזאת תקום עלינו בצורה כזאת או אחרת, כי מדינה פלשתינית ביהודה ושומרון תהיה מקפצה לשלב הבא, שזה הקמת מדינה פלשתינית גדולה".

הוא מקווה שראש הממשלה יחזור לערכים שבשמם הוא נבחר לתפקיד, "אחת מאבני היסוד היא, שאין שום פתרון מלבד החלת ריבונות ישראלית מלאה, לעולם לא יהיה שקט ביהודה ושומרון אלא תחת ריבונות ישראלית מלאה".

לטענתו המסמכים שנחשפו לא מפתיעים, "הרי בנימין נתניהו אמר כבר בנאום בר אילן שהוא בעד שתי מדינות לשני עמים, כך שהיום כבר קשה להזדעזע, מנהיגות הליכוד שוב מתגלה כמנהיגות בלי חזון ולצערי המערכת הפוליטית כיום משותקת ולא מצליחה לייצר אלטרנטיבות לתהליך הזה של הקמת שתי מדינות לשני עמים".