נאבקים במסתננים בדרום תל אביב

הנתונים המדאיגים על כמות (1940) המסתננים שחדרו לישראל בחודש נובמבר, מוציאים את תושבי דרום ת"א למאבק על דמותה של עירם.

יוני קמפינסקי , ב' בטבת תשע"א

למעלה ממאה וחמישים תושבים מדרום תל אביב התכנסו אמש (רביעי) בבית "יום לקשיש" בשכונת שפירא שבדרום תל- אביב. הכנס התקיים לאור הנתונים המדאיגים על כמות המסתננים שחדרו לישראל בחודש נובמבר.

כזכור, אתמול דווח כי מאז תחילת חודש דצמבר 2010, לפני כשבוע ימים, נכנסו לישראל למעלה מ- 400 מסתננים. בחודש נובמבר נקבע שיא של מסתננים שנכנסו בחודש אחד, כאשר נרשמה כניסתם של 1940 מסתננים.

"הצלחנו ב"ה לרתום את מגוון הציבור, דתיים, חרדים וחילונים למאבק כנגד התופעה הבלתי נסבלת של השתלטות המסתננים על השכונות, שמהווה איום קיומי על זהותה היהודית של המדינה", דיווח בסיפוק הרב אחיעד אטינגר בין יוזמי הכנס. הרב אחיעד ראש כולל "אורות אביב" בשכונת שפירא חבר לאחרונה לוועדי הפעולה בשכונות דרום תל אביב במטרה לאגד כוחות ולצאת למאבק ציבורי.

סוזי, אחת הפעילות המרכזיות בשכונה ואמא לילדים שיתפה את הנוכחים בתיאורים מחרידים אודות 'מפגשים' של ילדיה עם מסתננים סודנים בשכונה. "לפני שבוע ראיתי נער סודני אוחז בילדה ישראלית שחזרה מבית הספר ומושך אותה בכוח. שאגתי מולו ותפסתי את הילדה, אלוהים יודע מה יכול היה לקרות לה". גם בנימין בביוף, חבר מועצת העיר ובעצמו תושב השכונות אשר נחל הצלחות לא מעטות במאבק זה בעבר כגון מכתב הרבנים שלא להשכיר את בתיהם למסתננים נכח אף הוא בכנס. בביוף הפנה אצבע מאשימה לבעלי הבתים בשכונה, שעל אף המציאות ממשיכים להשכיר את בתיהם לסודנים, אשר מתגוררים לעיתים 15 אנשים בדירה אחת.

רעננים תנועת צעירי הציונות הדתית, אף היא נרתמה לפני מספר חודשים לקריאתו של הרב אטינגר. בחודשים האחרונים גייסה התנועה תורמים לחיזוק המאבק הציבורי בנושא. בהמשך למפגשים ולסיורים באזור, יוזמת התנועה בתיאום מלא עם ועדי השכונות וחבר מועצת העיר - שלמה מצלוואי הפגנת מחאה בכותרת "מסתננים הביתה" שתתקיים ביום ג' הקרוב בשכונת התקווה. יו"ר רעננים, יוני שטבון, טען בכנס בפני הנוכחים כי למעשה אזרחי מדינת ישראל כולם מזדהים עם המאבק באיום הדמוגרפי שמגיע מדרום. אך יחד עם זאת תושבי השכונות הם אלו אשר נמצאים בחזית וחשים את עוצמת הסכנה, ולכן אין מנוס כי תחילתו של מאבק ציבורי משמעותי יתחיל דווקא על ידי התושבים.