כלל משיקה: אלטרנטיבות השקעה כשרות

מאז כניסת "פנסיה חובה" לתוקף מנסים בעדה החרדית להביא להשקתם של מסלולי חיסכון פנסיוני כשרים, ב"כלל מהודר" הרימו את הכפפה.

שלמה פיוטרקובסקי , ו' בטבת תשע"א

מאז כניסת הסדר "פנסיה חובה" לתוקף, במסגרתו כל שכיר חייב להיות מבוטח במסלול פנסיוני כלשהו, מנסים בעדה החרדית להביא להשקתם של מסלולי חיסכון פנסיוני כשרים, על מנת שלא להכשיל את הציבור.

קבוצת כלל הרימה את הכפפה והשיקה את "כלל מהודר" - אפיקי השקעה ייעודיים למגזר החרדי. המסלולים הכשרים למהדרין, יעמדו מעתה תחת כשרותו המהודרת של 'ועד הפיקוח ההלכתי להשקעות ופיננסיים' שע"י בד"צ העדה החרדית ירושלים.

המסלולים המהודרים תחת כשרות הבד"צ הם קרן השתלמות – לחיסכון לטווח בינוני, ביטוח מנהלים, קופת גמל וקרן פנסיה.

במסיבת העיתונאים שנערכה לרגל ההשקה אמר שי טלמון, מנכ"ל קבוצת כלל, כי "כלל מציגה את מודל החיסכון הפנסיוני המותאם לציבור החרדי כאשר היכולות הפיננסיות, המקצועיות והיקף הנכסים המנוהלים בכלל מהווים יתרון משמעותי לגודל, הבא לידי ביטוי בנגישות לחברות ולמנהליהן, מידע על עסקאות ייחודיות, שיתוף פעולה עם גופים חיצוניים בלתי תלויים בארץ ובחו"ל בתחומי האנליזה וההשקעות ופיתוח יחסי גומלין אסטרטגיים עם גופים בינלאומיים המתמחים בניהול כספי לטווח ארוך המבטיחות את הצלחת המסלולים וביצועיהם לאורך זמן. המהלך החדש מאפשר לחוסכים ליהנות מהמערך הפנסיוני האיכותי והמתקדם של קבוצת כלל תוך שמירה על הזכויות הפנסיוניות באופן מקצועי ובכשרות הלכתית מהודרת".

הרב גבריאל פפנהיים, מנכ"ל ועד הכשרות, אמר כי "אין ספק שמדובר ברגע חשוב למגזר החרדי בו קבוצת כלל – קבוצה מובילה במשק רואה במגזר החרדי קהל ייעודי ופונה אליו עם מוצרים ייעודיים. אני רוצה לברך את הנהלת כלל, שעשתה דרך ארוכה כדי להגיע ליום הזה ואני מברך את הקבוצה בברכת הצלחה וסיעתא דשמיא.