מי חושש מהמסתננים?

תושבי רמת אביב מתקוממים כנגד הצעתו של ח"כ מיכאל בן ארי לשכן כ-200 מסתננים ועובדים זרים בדירות בצפון תל אביב. ראיון.

בני טוקר , ט' בטבת תשע"א

מי חושש?
מי חושש?
פלאש 90

ברמת אביב לא אהבו, בלשון המעטה, את הרעיון של חבר הכנסת מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי לפיו בכוונתו להוציא לפועל את "תכנית רמת אביב" - בה ישכירו וישכנו כ-200 מסתננים ועובדים זרים בדירות בצפון תל אביב.

לדבריהם רק כאשר המסתננים והעובדים הזרים יעברו לגור בצפון תל אביב יבינו בממשלה את גודל הנזק שגורמים לטענתם האנשים האלה. עד כה השיגו אנשי הימין מתרומות כ-60 אלף שקלים לטובת הנושא, והם מתכוונים לגייס עוד כ-120 אלף שקלים נוספים.

הם הודיעו כי בקרוב יחלו לתלות מודעות ברחבי התחנה המרכזית שיבשרו על המבצע הזה, ומשוכנעים שכיוון שמדובר בדירות מסובסדות בשכונה עם תנאי חיים טובים יותר אז "אנשים רבים יקפצו על המציאה".

עמי גרינברג, יושב-ראש ועד תושבי רמת אביב, אמר בתגובה לתוכנית של אנשי הימין כי היא איננה ישימה ורצינית. "אני משוכנע ששום עובד זר לא יענה להצעה הזו, ושגם אם כן זה לא יהיה אפשרי לעמוד בתנאי החוזה - אז חבל על הדיבורים".

עמי שמחזיק במשרד תיווך טוען, כי מחירי הדירות ברמת אביב ירתיעו את אותם פליטים, "זו תכנית שאינה ישימה בשטח, לעובדים הזרים אין כסף ואין בטחונות, אף אחד לא ישכיר להם דירה בלי בטחונות בנקאיים".

לדבריו, לא יעלה על הדעת שינסו לפתור את בעיית העובדים הזרים על גבם של תושבי רמת אביב, "בעיית הפליטים היא בעיה רצינית מאוד של מדינת ישראל, אנחנו יודעים בדיוק מה קורה בתחנה המרכזית, את הפשע והסמים שם ואנחנו לא רוצים להתקרב לזה".

גרינברג טוען שלתושבי רמת אביב יש די צרות משל עצמם, "העובדים הזרים, זה לא עניני, אני לא ראש ממשלת ישראל, אני בעד דברים וולונטריים ומחוות הומניטאריות אבל זה עניין של ממשלת ישראל, אנחנו עסוקים בשלנו".