עובדי המפעל ליצור כבאיות סגרו את שעריו

עובדי המפעל לייצור רכבי כיבוי אש ורכבים יחודיים נוספים, "התכוף", ממשיכים במאבק לקבלת שכרם.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז בטבת תשע"א

כבאית. אילוסטרציה
כבאית. אילוסטרציה
פלאש 90

עובדי המפעל לייצור רכבי כיבוי אש, רכבים ממוגנים, מתדלקות ומתדלקות מטוסים ומכולות לטיהור אב"כ, "התכוף" ממשיכים במאבק. העובדים סגרו היום את שערי המפעל עד אשר יקבלו שכרם במלואו זאת לאחר שלא קיבלו משכורות מזה כחודש וחצי. כמו כן, העובדים טוענים שההנהלה לא הפרישה להם מזה כחצי שנה לפנסיה. במפעל מועסקים כ- 100 עובדים.

עם זאת, בעקבות לחץ שהפעיל מרחב העמקים צפוני בהסתדרות, קיבלו אתמול בערב עובדי מפעל "התכוף", 2000 ₪ מקדמה לשכר. ההסתדרות ממשיכה להפעיל לחצים על ההנהלה על מנת לקבל את מלוא שכר העובדים.

המפעל, המייצר ומשפץ כבאיות, מיכליות, ורכבי חילוץ למערכת הביטחון בישראל ואף למדינות שונות, נקלע לחובות בסך של כ- 140 מיליון ש"ח. העובדים טוענים כי החובות נבעו כתוצאה מהשקעה לא נכונה של כספים וניהול לא תקין.

יו"ר מרחב עמקים צפון בהסתדרות, לאון פרץ אומר היום: "אי תשלום שכר ותנאים סוציאליים לעובדים הוא איתות לקראת סגירת המפעל. סגירת המפעל תהווה מכה קשה לכ- 100 העובדים שכולם תושבי האזור אשר יתקשו למצוא מקום עבודה חלופי. אך מעבר לזה, מדובר במפעל חיוני המייצר רכבים ממוגנים וכבאיות למערכת הביטחון".

חברת "התכוף" הוקמה בשנת 1947. בעל החברה הוא דוד אורון ומנכ"ל החברה הוא שמעון שחם. בין לקוחות החברה רפא"ל, קצא"א, חברות ההתפלה, צבאות ומשטרות באירופה, אפריקה, אסיה ואמריקה הדרומית והצפונית.