החרדים הצילו את הגבעה הצרפתית

אריה קינג: לשמחתנו החרדים הגיעו לכאן ושכרו פה מאות דירות. היום אני שמח לומר שהמגמה של השתלטות ערבית על האזור נבלמה.

בני טוקר , ט"ז בטבת תשע"א

אריה קינג
אריה קינג
פלאש 90

יו"ר הלשכה לפניות הציבור במזרח ירושלים, אריה קינג, מדווח על בלימת ההשתלטות הערבית על שוק הדירות בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. "לשמחתי התהליך הזה נבלם, הרבה בזכות החרדים, שגמרו לכבוש את רמת אשכול והסתערו על הגבעה הצרפתית. אמנם אנשי הגבעה הצרפתית שברובם לא שומר תורה ומצוות יצאו בהתחלה נגד החרדים, אבל בסוף החרדים הם אלה שישלטו בגבעה הצרפתית".

קינג משוכנע שבמלחמה בין חרדים לערבים, הצד היהודי ינצח. "חרדים וערבים לא יכולים לחיות בכפיפה אחת, הערבים ניסו להשתלט על השכונה ואני שמח שהפעילות הלאומנית שלהם נעצרה. לצערי יש עכשיו התקפות טרור כמו חיתוך בלוני גז וב"ה שלא היו נפגעים. משטרת ירושלים לא נוקטת יד קשה כנגד כל אותם פורעים, שלפי מה שאנחנו יודעים מגיעים מעיסוואיה".

קינג מתייחס לקמפיין החדש של ראש עיריית ירושלים ששכר את שרותיו של ארתור פינקלשטיין, כדי לנהל קמפיין נגד ראש הממשלה נתניהו שכביכול מתנער מהעיר ירושלים. לדעת קינג יש פה ניסיון של ברקת למתג את עצמו כאיש ימין כדי להכין את הקרקע לכניסה לפוליטיקה הארצית. "ניר ברקת פגע יותר מכולם בירושלים, אנחנו מנהלים נגדו קמפיין והוא עכשיו מנסה לצבוע את עצמו כאילו הוא איש ימין".

לטענת ראש העיר, מאז היבחרו הפסיק כמעט לחלוטין להרוס בתים לא חוקיים במזרח העיר. "מאז שהוא נבחר הוא הרס פחות מעשרים בתים, הוא ביטל אישורי בנייה ליהודים בעטרות וענאתא, הוא אשם לא פחות  מממשלת ישראל".

לדבריו, הציבור הירושלמי לא טיפש, וניר ברקת לא יצליח להיבחר פעם נוספת. "הירושלמים הם לא אידיוטיים. כולם רואים את עליית המחירים בירושלים. זה לא בגלל ממשלת ישראל אלא בגלל עיריית ירושלים שלא נותנת לבנות, הם יכולים לבנות גם בלי תלות בממשלת ישראל".