הצעת חוק: ישראלים שיבנו ברוואבי יוחרמו

ח"כ אריה אלדד: חברה ישראלית שנכנעת לחרם הפלשתיני לא תוכל לגשת לשום מכרז של המדינה, הם יצטרכו להחליט, הלנו אתם או לצרנו.

בני טוקר , כ"א בטבת תשע"א

רוואבי - מבט מעטרת
רוואבי - מבט מעטרת
חגי הוברמן

אלדד: חרם נגדי

בעקבות הידיעה על כך שעשרים חברות ישראליות חתמו חוזה עם חברת הבנייה  של העיר רוואבי, והתחייבו שלא לקנות מוצרים מהתנחלויות, קורא ח"כ אריה אלדד, לקדם את החוק שיפגע באלה שמחרימים מוצרים מיו"ש, "אותם חברות ישראליות התחייבו שלא לקנות מוצרים ביהודה ושומרון, ירושלים ורמת הגולן, בשביל חוזים שמנים הם חתמו על חוזה שנותן גושפנקא לחרם על מוצרי התנחלויות".

ח"כ אלדד מתכוון לקדם את הצעת החוק שתטיל סנקציות על חברות וגופים שישתתפו בחרם על מוצרי יו"ש, "לפי הצעת החוק חברה ישראלית  שתיכנע לחרם הפלשתיני לא תוכל לגשת לשום מכרז של אספקת שירותים מטעם מדינת ישראל, אותן חברות יצטרכו להחליט, הלנו אתם או לצרינו, האם אתם רוצים כסף של ערבים או חוזים במדינת ישראל".

לדבריו הצעת החוק המקורית שקודמה ע"י ח"כ זאב אלקין, נחסמה בעקבות התנגדות לאחד הסעיפים בחוק, "הצעת החוק הזאת עברה בקריאה טרומית, אבל בגלל שהחוק מדבר על סנקציות כנגד הרשות הפלשתינית הוא נתקע בוועדת חוקה, כנראה שליו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם יש דברים יותר מעניינים להתעסק איתם כמו נושא הגיורים".

ח"כ אלדד מציין שהמצחיק זה, שהחרם הוא גם על מוצרים מירושלים ורמת הגולן, "בשלב הזה הם עדיין לא החרימו את כל ישראל, בינתיים רק את יהודה ושומרון, ירושלים ורמת הגולן אבל העובדה שדווקא חברות ישראליות שותפות לפרויקט הזה רק מחזקת את האבסורד".