מוסי רז: תרבות טיוח במשטרת ישראל

מוסי רז אינו מבין מדוע ספג סטירה משוטר, סבור כי אלימות שוטרים מופגנת כלפי ימין, שמאל וחרדים וקורא למשטרה להסיק מסקנות. ראיון.

חזקי ברוך , כ"ו בטבת תשע"א

מוסי רז
מוסי רז
פלאש 90טוען....

ח"כ לשעבר מוסי רז שנעצר אמש יחד עם עוד 7 פעילי השמאל קיצוני בהפגנה מול הקריה בתל-אביב מספר לערוץ 7 כי הוכה ע"י שוטר ללא כל סיבה.

"אתמול השתתפתי במשמרת מחאה מול הקריה. עמדתי על המדרכה, בשלב כל שהוא ניגש אליי שוטר וסטר לי על הלחי, לא ברור לי עד עכשיו מדוע. ששאלתי אותו מדוע, ניגש אליי קצין משטרה ואמר לי שאני עצור והעלה אותי לניידת ולכן אין לי את הפרטים של השוטר התוקף".

"ההתנהגות הזאת שלא לגמרי חריגה גם למפגיני שמאל וגם למפגיני ימין צריכה לגרום למשטרת ת"א להסיק מסקנות. אני בטוח שהמשטרה מתייחסת באלימות כלפי ערבים מתייחסת כך גם לאנשי שמאל וימין וחרדים, האלימות לא נעצרת במקום מסוים".

רז מוסיף "אני חושב שאתמול קצת נחצה קו והדרך לעצור היא התלכדות מימין ומשמאל לדרוש רביזיה מוחלטת מהתנהגות המשטרה בהפגנות"

אתמול בהפגנה קראו המפגינים קראו קריאות גנאי נגד החיילים, בתגובה אומר רז, "אני לא זוכר את כל הקריאות גנאי ויש קריאות שאני לא מסכים איתן".

בהתייחסו לדיווחים על מותה של הערבייה בהפגנה בבילעין אמר כי אינו מאמין שצה"ל יוכל לחקור את מותה של המפגינה מבלעין, "אני כרס"ן במיל' בצה"ל, לא מאמין שיש הרבה קצינים בצה"ל שמאמינים שצה"ל יכול לחקור את זה ברצינות, זה לא תפקידו של צה"ל".

ביום שאחרי מנסה רז למצוא את השוטר התוקף ולפנות למח"ש, "לא בטוח שמח"ש יכולים לעשות משהו מול תרבות הטיוח במשטרת ישראל".