"לא לתת לפרחחים להשתלט על קבר הרשב"י"

הרב מרדכי הלפרין, יו"ר ועד מושב מירון, חושש מנסיונות השתלטות העדה החרדית על קבר הרשב"י.

בני טוקר , כ"ח בטבת תשע"א

ההדלקה במירון
ההדלקה במירון
פלאש 90

הרב הלפרין חושש

העדה החרדית תצא בקרוב למערכה חדשה, כמחאה על הכוונה להפוך את מתחם קברו של רבי שמעון בר יוחאי לאתר תיירות.

במשך למעלה מעשור מקדמת משפחת ספרא תוכנית לפיתוח ציונו של רשב"י. על פי התוכניות שמקדמת המשפחה, ייבנו סמוך למתחם בתי מלון וחדרי אירוח .כמו כן, בכוונת המשפחה לשפץ את המתחם סביב הקבר ובין היתר יוצבו במקום ספסלי ישיבה מעוצבים לנוחיות העולים אל הציון. עתה, עם קידום הפרויקט, "ועד מירון" המגובה ב"עדה החרדית" יוצא למלחמת חורמה.

חברי הועדה שיגרו מכתב בהול לגב´ ספרא, בו הם מביעים הערכה לכוונותיה הטובות אך גם מבהירים את עמדת הרבנים האוסרת הפיכת ציון קדוש למתחם תיירות.

"אנו מבקשים בכל לשון של בקשה שתבטלי את תוכניותיך, אם לא נאלץ לצאת במחאה גדולה כנגדך", כותבים אנשי הוועד לגב´ ספרא.

בתגובה לדברים, אומר לערוץ 7, יו"ר ועד המושב מירון, הרב מרדכי הלפרין, כי מדובר בחבורת פרחחים שמתיימרים להציג את עצמם כאנשי וועד מירון, בשעה שהם בכלל יושבים בירושלים, "קבר רשב"י הוא האתר השני בחשיבותו ובקדושתו בישראל, כבר שנים רבות אנחנו עושים הכול כדי לשפר את המצב בקבר, לצערי פה יש לנו עסק עם חבורת פרחחים, היום זה מירון, מחר זה יפו, הם מתחזים להיות אנשי העדה החרדית, אבל אנחנו דווקא מתייעצים עם הראב"ד של העדה החרדית, הרב שטרנבוך ועושים את השיפוצים בהיתר מלא, זאת כדי ליצור תנאים מתאימים למתפללים. כל האנשים האלה, שמתיימרים להיות אנשי וועד מירון, הם בסך הכול אנשים שמתפרנסים מיצירת מהומות על לא כלום, כל המטרה שלהם היא להמשיך לגייס כספים ברחבי העולם כאילו למטרה קדושה, הם מציגים את עצמם כאילו הם מצילים את אתר הרשב"י".

לדבריו, אחרי שנים רבות הגיע הזמן שציבור המתפללים יזכה לשירותים ראויים, "אנחנו רוצים להשוות את התנאים לאותם תנאים שיש בכותל המערבי, זה בשום אופן לא יהפוך להיות אתר תיירות חילוני, כולם מבינים שזה מקום קדוש שמשמש כמקום עלייה לרגל למתפללים, וועדת החמישה, בראשות הרב רבינוביץ ומשפחת ספרא, יעשו הכול כדי שמתפללים לא יתלוננו שהמים מטפטפים להם מעל הראש".