פייסבוק - רשת חברתית או איום קיומי?

האם רשת הפייסבוק עדיין נשארה 'חברתית', או שמא הפכה לאיום על ילדינו? קובי הקר, מנכ"ל אינטרנט רימון, מנסה לתת תשובות לשאלות.

ישי קרוב , א' בשבט תשע"א

לוגו פייסבוק
לוגו פייסבוק
פייס בוק

קובי הקר: להיזהר

הרשת החברתית הגדולה בעולם, 'פייסבוק', הביאה השבוע נער בן 15 לשים קץ לחייו. האם הרשת עדיין נשארה 'חברתית'? או שמא הפכה לאיום על ילדינו? בשיחה עם קובי הקר, מנכ"ל אינטרנט רימון, ניסינו להבין מה ניתן לעשות:

"מה ניתן לעשות על מנת למנוע מקרים אלו?" שאלנו את הקר.

"צריך להתייחס לנושא בכמה רמות, אנחנו כהורים צריכים לעשות פעילות מונעת אך זה חייב להיות תוך כדי רגישות לשימוש של הילד בפייסבוק ובהתנהגות הכללית. כמו כל דבר בחיים אנחנו צריכים להשתמש במה שיש לנו בצורה מושכלת, וההורים צריכים להיות מעורבים ברמות שונות לפי הגילאים והאופי של הילדים".

הקר מתייחס להדרכה אותה צריכים ההורים לתת לילדיהם, "צריך לתת הדרכה בסיסית לילד עם מי מדברים ומי שלא מכירים באופן אישי לא להכניס אותו להיות חבר בפייסבוק".

הקר מוסיף להסביר כי לרימון יש מערכת השומרת על המשתמשים מפני פדופילים, אך אינה מגבילה את חיי השגרה, "כלי המניעה יכולים לעבוד עד גבול מסויים. לאינטרנט רימון יש מערכת 'סייפצ'אט' השומרת על הילדים מפני פדופילים או מתחזים ברשת, וגם במקרה שהיה השבוע, שמדובר במקרה שחבריו השפיעו עליו, עדיין המערכת יכלה להדליק נורות אדומות".

"המערכת מצד אחד לא פוגעת בשיחות השוטפות והלגיטמיות ומצד שני אינה מאפשרת שיחות שיכולות להיות בעייתיות" מסכם הקר.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il