קמפיין ברשת: כן איטונג, לא קונה

מאות בני אדם כבר פנו הבוקר למנכ"ל חברת איטונג, ששון הר סיני וביקשו ממנו שלא ייתן יד לחרם על יהודים.

בני משה , ה' בשבט תשע"א

בעקבות הפרסום הבוקר לפיו חברת "איטונג" היא אחת החברות המחרימות מוצרים יהודים במסגרת חוזה הבנייה ברוואבי פנו מאות בני אדם למנכ"ל החברה ששון הר סיני וביקשו ממנו להודיע שלא ייתן יד לחרם על יהודים.

גם תנועת 'ישראל שלי' החלה הבוקר לפעול נגד חברת איטונג בשל מעורבתה בבניית העיר הפלסטינית ועמוד הפייסבוק של חברת הבלוקים הוצף בפניות גולשים.

הקמפיין – תחת הכותרת "כן איטונג, לא קונה" – החל בעקבות חתימת איטונג על "חוזה החרם" עם הרשות הפלסטינית ולפיו איטונג תבנה את העיר הפלסטינית רוואבי ובתמורה היא התחייבה שלא לעשות כל שימוש במוצרים או משאבים מ"השטחים הכבושים" כהגדרת המסמך ובהם ירושלים, רמת הגולן ויהודה ושומרון.

"במסגרת הקמפיין נחשף מספר הטלפון האישי של מנכ"ל איטונג, ששון הר סיני וחברי הקבוצה נקראו לסמס לו, להתקשר, להסביר ולבקש ממנו (בנימוס) להודיע מיד על ביטול החוזה המביש עם הפלסטינים", אומרים בתנועת ישראל שלי.

"עצוב לגלות שחברה שתכליתה הוא לבנות את מדינת ישראל – שותפה למהלך שכולו הרס, פירוד, אנטי-ציונות ושזו יחס החברה לירושלים ולחבלי ארץ בגולן וביש"ע. לא הכל כשר בשביל בצע ממון, ובטח לא למכור ערכי יסוד תמורת כמה דולרים נוספים", אמרו בתנועה.

"אנו קוראים לאיטונג להודיע לאלתר על ביטול ההסכם או לחילופין להציג מסמכים אשר יוכיחו כי אין להם קשר לחתימה על חוזה החרפה – אחרת נדאג לכך שהציבור בישראל יהיה מודע מהו פרצופה האמיתי של חברת הבניה איטונג".