אשכנזי פתח את סבב ביקורי הפרידה בפיקוד העורף

הרמטכ"ל אשכנזי פתח את סבב ביקורי הפרידה לקראת סיום תפקידו בעוד כחודש, בביקור במחנה פיקוד העורף ברמלה.

שלמה פיוטרקובסקי , ו' בשבט תשע"א

אשכנזי בחליפת מגן. הבוקר
אשכנזי בחליפת מגן. הבוקר
צילום: דו"צ

ביקור הפרידה הראשון של ראש המטה הכללי, רב-אלוף גבי אשכנזי, נערך היום (שלישי), בבסיס פיקוד העורף ברמלה. ביקור זה הינו הראשון מבין סבב ביקורים שייערך בכלל הפיקודים, האגפים והזרועות בחודש הקרוב, לקראת סיום תפקידו של הרמטכ"ל.

במהלך הביקור, שמע הרמטכ"ל סקירות אודות עברו הצבאי של המחנה ואודות החילוץ באסון צור, עבר בתחנות שונות של ארגוני החירום: משטרת ישראל, כיבוי אש והמשרד להגנת הסביבה ושוחח עם מפקד הפיקוד, אלוף יאיר גולן ועם מפקדים נוספים בחיל. בסיום הביקור נערך לכבוד הרמטכ"ל משמר כבוד. 
 
במהלך הביקור אמר אשכנזי, כי "אחרי מלחמת לבנון השנייה פיקוד העורף הפיק את הלקחים הנדרשים וישנה התקדמות בהכנה לחירום והיערכות לאתגרים שצפויים לנו בעורף. פיקוד העורף הוא פיקוד חזק, מאורגן, עם אנשים שמודעים לאחריות עליהם. אני רוצה להודות למפקד הפיקוד, למטה הפיקוד, לחיילים ולחיילות וכמובן לארגוני העזר, כיבוי האש, משטרה, מד"א, שישנו שיתוף פעולה טוב מאוד עם הפיקוד".

"חשוב להתנסות בחוויות של הכבאי, של החבלן המשטרתי שפועלים תחת לחץ בחילוץ. הייתי באירוע השריפה, ראיתי את כולם יושבים יחד. היום בסיור ראיתי רק כמה מיכולות החילוץ, הטיפול בנפגעים והטיפול בחומרים מסוכנים, ונוכחתי לדעת כי הופקו לקחים מהשריפה בכרמל", הוסיף אשכנזי.