נתניהו: לא אתן להרוס את בתי פרץ וקליין

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בכינוס התאחדות התעשיינים בת"א כי לא יתן להרוס את בתיהן של שלומית פרץ ושרה קליין, "יש שכל ישר".

חזקי ברוך , ח' בשבט תשע"א

נתניהו
נתניהו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בכינוס התאחדות התעשיינים בת"א כי לא יתן להרוס את בתיהן של שלומית פרץ ושרה קליין אלמנותיהם של רס"ן אלירז פרץ ורס"ן רועי רליין.

נתניהו סיפר על המפגש המרגש עם האלמנות ואמר, "יש שכל ישר ולא אתן להרוס את הבתים של הגבורים הללו שהקריבו את חייהם למען בטחון ישראל".

למרות זאת דווח מוקדם יותר בגלי צה"ל, כי נציגי משרד הביטחון אמורים להיפגש היום עם אלמנתו של רב-סרן אלירז פרץ זכרו לברכה, שלומית פרץ, ולנסות לשכנעה להעתיק את מקום מגוריה לבית אחר בישוב עלי.

ח״כ כרמל שאמה הכהן יעלה בשבוע הבא הצעת חוק לועדת שרים לחקיקה הקובעת שלא יהיה ניתן להרוס בית מיושב ביו״ש ללא אישור ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, החוק יחול גם על צווי הריסה תלויים כמו אלו לגבי שכונת היובל וחרשה.

להצעת החוק הצטרפו כיוזמים גם ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ, ח"כ זאב אלקין וח"כ אריה אלדד.

בהצעה נקבע, כי "לא יורה מפקד כוחות צה"ל באזור על הריסת מבנה בבעלות או בחזקת אזרח ישראלי, תאגיד הרשום בישראל או תאגיד שהוקם על פי דין בישראל, אלא באישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת; לעניין זה, "אזור" – כהגדרתו בחוק לתיקון ולהארכת תוקפן של תקנות שעת חירום".

המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, נועד עם שר הביטחון ודן עמו בנושא מניעת הריסת ביתו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל. השר שלום מתנגד לפשרה שאינה מקובלת על משפחת פרץ ודרש משר הביטחון למצוא פתרון שיהיה מוסכם על המשפחה.
 
"החברה הישראלית חבה חוב עצום ללוחמי ישראל שנפלו במערכה על המולדת. משפחת פרץ אשר שכלה שניים מבניה מהווה דוגמא ומופת של נתינה והקרבה למען העם והארץ ואין לפגוע בה." אמר המשנה לרה"מ, ששוחח גם עם ראשי הישוב עלי והעביר את המסר למשפחת פרץ.