"ככל שהנאשם יותר מפורסם - העונש יותר חמור"

סנגורו של שי סימון, הנהג שדרס למוות את מיטל אהרונסון ז"ל, אומר לערוץ 7 כי השופטים נתנו לו עונש לא מידתי שנועד לרצות את התקשורת.

בני טוקר , ט' בשבט תשע"א

תאונה. אילוסטרציה.
תאונה. אילוסטרציה.
פלאש 90

בית המשפט העליון הקל באופן משמעותי בעונשם של שי סימון ושלום ימיני, שהיו מעורבים בדריסתה ובהפקרתה של מיטל אהרונסון ז"ל לפני כשנתיים ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

סימון שנהג שתוי וחצה צומת ברמזור אדום, נשלח על ידי השופט צבי גורפינקל, לעונש חסר תקדים של 20 שנה בפועל. ימיני שישב לצידו נידון לחמש שנות מאסר.

למרות החלטת בית המשפט המחוזי, החליט בית המשפט העליון להקל בעונשם ולתת לסימון 14 שנות מאסר ולימיני שנתיים וחצי מאסר בלבד. השופטים יצחק עמית, אדמונד לוי וחנן מלצר, קבעו כי העונש שגזר בית המשפט המחוזי בתל אביב, חרג באופן קיצוני מרף הענישה המקובל. הם התחשבו בעברו הנקי של סימון ובכך שלא נהג במהירות מופרזת.

סנגורו של סימון, עו"ד ד"ר חיים משגב, אמר לערוץ 7, בתגובה להחלטת בית המשפט העליון, כי "גזר הדין הקודם היה מפלצתי, לא חוקתי ולא מידתי. אני מכבד את המשפחה השכולה אבל שופט לא יכול להיגרר בצורה כה קיצונית ולהטיל 20 שנה בעבירת תנועה".

לדבריו, השופטים הלכו שבי אחרי התלהמות התקשורת, "זה פשוט מדהים איך התקשורת לקחה תיק של תאונת דרכים רגילה והעצימה אותו לממדים מפלצתיים. הפכו את זה לתיק רצח, אדם צעיר נכשל פה בתאונת דרכים אבל לא רצח".

עו"ד משגב סבור שצריך להעניש את העבריינים במיוחד את אלה שברחו מזירת התאונה, אבל לא לשלוח אותם לעשרים שנה בכלא, "להפקיר פצוע זו עבירה קשה, צריך להעניש את מי שהסתלק מהמקום, אבל צריך גם לשמור על פרופורציה, גם אדם שחטא יש לו זכות להשתקם".

משגב טוען, שכיום ככל שהנפגע יותר מפורסם העונשים עליו הם יותר חמורים, "תיקח את התאונה שבה נהרג בנו של השופט חשין, ככל שהתיק מפורסם, השופט ינסה להעביר מסר בגזר הדין החמור, זה בהחלט סוג של כלי התרעתי לגיטימי, אבל זה עדיין לא מצדיק לתת עשרים שנות מאסר".