חב"ד באשקלון: הפכנו יעד טרור מועדף לסודנים

עליית מדרגה באלימות המסתננים מסודן באשקלון. "הסודני לפת אותי בקריאות 'אללא הוא אכבר' ואמר לי אני אהרוג אותך ואת כל היהודים".

בני טוקר , י"ד בשבט תשע"א

מסתננים באשקלון
מסתננים באשקלון
פלאש 90

שליח חב"ד באשקלון, הרב א' כהן מספר: "אנחנו מרגישים מאוימים כמו בגולה, אם לא יהיה מנוס נאלץ לשכור מאבטחים". זאת לאחר עליית מדרגה באלימות המסתננים מסודן באשקלון, כאשר באחרונה הותקף בית חב"ד בעיר בעיצומה של השבת.

הרב כהן, מספר לערוץ 7 על החוויה המפחידה: "בית חב"ד ממוקם סמוך למרכז העסקים בעיר, בשבת בבוקר אני מגיע מוקדם
סודני חסון רץ אלי בצעקות של 'אללה הוא אכבר', הוא לפת אותי בחוזקה ואמר לי אני אהרוג אותך ואת כל היהודים.
בבוקר כדי ללמוד, לא הספקתי להתיישב ואני רואה לנגד עיניי סודני חסון רץ אלי בצעקות של 'אללה הוא אכבר', הוא לפת אותי בחוזקה ואמר לי אני אהרוג אותך ואת כל היהודים".

הרב כהן מספר שאפילו השוטרים התקשו להשתלט על המפגע, "ניסיתי להזעיק עזרה, יהודי שהגיע לתפילה הזעיק את המשטרה, והם לא הצליחו להשתלט עליו והזעיקו תגבורת, רק בסוף הם הצליחו להשתלט עליו, שאלתי אותם מה לעשות בעתיד, השוטרים ענו לי שאין מה לעשות שכל עוד הכניסה ממצרים פתוחה זה המצב".

כהן משוכנע שאילולא העזרה שבאה משמיים האירוע היה מסתיים בצורה טרגית, "חשבתי לעצמי, מה היה קורה אם זו הייתה אישה בהריון, היום אני משתדל לא להגיע לבית חב"ד בלילות, אנחנו שומרים על המקום, ולמרות שחשוב שבית הכנסת יהיה פתוח, אנחנו חייבים לחשוב על המציאות הביטחונית הקשה, אולי נצטרך להעמיד פה דרך קבע מאבטח".