הסגל הבכיר באוניברסיטאות: סכסוך עבודה

תוקף הסכמי השכר של הסגל הבכיר באוניברסיטאות פג לפני יותר משנה. בשל כך, הכריז היום הסגל על סכסוך עבודה.

ישי קרוב , י"ח בשבט תשע"א

האם שוב הסגל ישבות?
האם שוב הסגל ישבות?
המועצה המתאמת של הסגל הבכיר באוניברסיטאות הכריזה היום (ראשון) על סכסוך עבודה, זאת במטרה להביא להתקדמות במשא ומתן על הסכמי השכר.

הסכם השכר של הסגל, נחתם לפני כשלוש שנים, לאחר שביתה, שהיתה אחת הארוכות במוסדות האקדמיים, שארכה ארבעה חודשים. ההסכם היה תקף עד סוף שנת 2009 ומאז, עובדים חברי הסגל הבכיר באוניברסיטאות ללא הסכמי שכר.
 
יו"ר ועד הסגל הבכיר באוניברסיטת תל אביב, פרופ' בנציון מוניץ, אמר היום כי "האוצר גורר רגליים זה חודשים רבים מבלי להעביר הצעות של ממש. על מנת לזרז את המו"מ, הכרזנו על סכסוך עבודה. המערכת מנסה לשנות כיוון ולצאת מהמצב הקשה אליה הגיעה, והאוצר כמנהגו נוהג: במקום לסייע הוא מזעזע את המערכת ומונע במו ידיו את השיפור".
 
רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב אמר, "שוב האוצר מזלזל בסטודנטים, ובחשיבות המחקר וההוראה. בפעם האחרונה שהסגל הבכיר הכריז על סכסוך עבודה זה נגמר בשביתה שנמשכה סמסטר שלם. אני קורא לאוצר לשים סוף לגרירת הרגליים ולהגיע להסכם עם הסגל הבכיר. במידה ולא יימצא פתרון מהיר שמקובל על כל הצדדים תפתח חזית נוספת בין הסטודנטים לממשלה".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "משרד האוצר, ות"ת והסגל האקדמי החלו במו"מ, במטרה להגיע להסכם ארוך טווח אשר ישמור על שכר הסגל האקדמי הבכיר. הכרזת סכסוך העבודה היא מוקדמת ומיותרת. אנו מבקשים להזכיר, כי רק לפני שבוע נחתם הסכם המסגרת עם ההסתדרות הכללית, וכמקובל בעקבותיה יקודמו ההסכמים עם ארגוני העובדים אשר מחוץ להסתדרות כגון הסגל האקדמי והרופאים".