שולי רנד: להוריד הקדימון עם 'אייכה'

שולי רנד תובע מ'רשת' להסיר את שירו 'אייכה' מקדימון לסדרה העוסקת בעולמם של העוזבים את עולם הדת תוך תיאור הציבור החרדי כאלים.

שמעון כהן , י"ט בשבט תשע"א

שולי רנד.
שולי רנד.
פלאש 90

צופי טלוויזיה רבים תהו, כיצד הסכים הזמר והשחקן שולי רנד להשמעת שירו 'אייכה', כחלק מהקדימון לסדרת הטלוויזיה החדשה העוסקת בעולמם של ה"חוזרים בשאלה", סדרה הצפויה לעלות לשידור בשבוע הבא. כעת מתברר שהדבר נעשה ללא ידיעתו, וכעת הוא אפילו דורש מ'רשת' להפסיק את השמעת השיר בקדימוני הסדרה.

במכתב ששוגר ל'רשת' על ידי עורך דינו של רנד צויין, כי לא זו בלבד שהשימוש בשיר נעשה שלא בידיעתו ושלא ברשותו של רנד, אלא שתוכן הסדרה מנוגד לאמונתו ולתפיסת עולמו והשימוש בשיר 'אייכה' מסלף את תוכנו. זאת בעיקר בהתחשב בתכנים שכבר הובעו בקדימוני הסדרה – חרדים המתבטאים כאלימים, כנוטשים את בני משפחותיהם ואף כנוקטים באלימות מילולית ופיזית.

עו"ד עודד נשר, המייצג את שולי רנד, כתב במכתבו, כי השיר מזוהה עם רנד וכי שימוש בו לתכנים שכאלו "פוגע פגיעה קשה, הן בזכותו המוסרית של רנד כיוצר, והן בזכותו ובכבודו כאדם". נשר תובע מ'רשת' להפסיק את שידור הקדימון ומהרשות השניה מבקש להפעיל את סמכותה כדי לאכוף בקשה זו.

ב'רשת' אומרים שבקשתו של שולי רנד הגיעה אליהם והיא נבדקת.

יצוין כי בקדימונים ששודרו הערב (ב') לא נשמעה נעימת השיר והסיומת בקולו של רנד השר את המילה 'אייכה'. לפי שעה לא ברור אם מדובר בהחלטה זמנית עד לבירור הסוגיה או להחלטה שתיושם מכאן והלאה.