"המפגעים ידעו שהם פוגעים באורחים ובמבקרים"

ביום שאחרי הפיגוע בנמל התעופה של מוסקבה, אומרים השליחים במוסקבה, "הפיגוע היה מכה קשה לרוסיה, אבל אין היסטריה".

בני טוקר , כ' בשבט תשע"א

מוסקבה
מוסקבה
פלאש 90

שליח חב"ד במוסקבה הרב יעקב פרידמן אומר לערוץ 7, כי הפיגוע בנמל התעופה המרכזי בעיר, לא ישפיע לרעה על חיי היהודים במוסקבה, "הפיגוע היה מכה קשה לרוסיה, אבל אין היסטריה, מוסקבה כבר ספגה פיגועים ברכבות, למרות שהפעם זו הייתה פעולה מסוג אחר, פיגוע בנמל תעופה שעוברים בו 25 מיליון נוסעים בשנה, זה לא עניין של מה בכך, המפגעים ידעו שהם פוגעים דווקא באורחים ובמבקרים".

שליחי חב"ד, מממקמים את הדוכנים שלהם גם בתוך נמל התעופה בו ארע הפיגוע. הרב פרידמן אומר שהפיגוע לא ירתיע אותם, "בחנוכה הדלקתי שם חנוכייה לעיניהם של מאות אנשים, נמל התעופה נמצא 25 קילומטרים ממוסקבה, שזו עיר ענקית עם 16 מיליון תושבים, אני מכיר את נמל התעופה הזה היטב ובגלל שאנחנו יהודים מאמינים, אנחנו יודעים שה' שומר ישראל לא ינום ולא יישן".

לדבריו אין אנטישמיות במוסקבה, "אני לא נתקל בגילויים נגד יהודים, אמנם התחלנו לאבטח בתי כנסת ומרכזים יהודיים, אבל צריך לזכור שזה לא היה פיגוע נגד יהודים,  זה קשור למלחמה הפנימית עם הצ'צ'נים. כשאני הולך ברחוב, 95 אחוז מהתגובות הם חיוביות".

הרב פרידמן אומר לערוץ 7, שדווקא היום יש פעילות יהודית ערה במוסקבה, "יש הרבה פעילות, אנחנו בבית חב"ד נותנים מענה לקהילה ישראלית עסקית גדולה שפועלת בעיר, יש כאן כמאה אלף בעלי פספורט יהודים ישראלים ובכל יום שישי יש לנו קבלת שבת גדולה, חלקם אנשי נדל"ן, יהלומנים והם אינם דתיים, דווקא כאן בגולה הנשמה היהודית מתעוררת, אנשים שבארץ אף פעם לא היו בבית כנסת ודווקא כאן הם מתעוררים".