המועמד לנשיאות ארה"ב נגד ההקפאה

המועמד המוביל בפריימריס של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, מייק האקבי, התארח היום בועדת העליה הקליטה והתפוצות.

חזקי ברוך , כ"ו בשבט תשע"א

האקבי היום בכנסת
האקבי היום בכנסת

הכנסת מארחת את המועמד לנשיאות

מייק האקבי, מושל ארקנסו לשעבר וכיום המועמד הרפובליקני המוביל לנשיאות ארה"ב, תקף היום (שני) את מדיניות הקפאת-הבניה בישובי יהודה ושומרון. האקבי, שנאם בישיבת ועדת העלייה והקליטה בכנסת, שיוחדה לנושא האנטישמיות והאני-ישראליות הדגיש, כי "זכותו של העם היהודי לבנות במולדתו היא בלתי ניתנת לערעור, הקפאת הבניה איננה הגיונית ואיננה מתקבלת ולא יתכן שבני-אדם יחששו מפני ממשלתם-שלהם".
 
יו"ר הועדה, ח"כ דני דנון תקף את הבטחותיו של הנשיא אובמה שניתנו בנאומו במצרים לפני כשנה, וטען כי "חזון אובמה נכשל. המלחמה בקיצוניים של אובמה - הובילה להפלת שלטון חרירי בלבנון ואילו ההקפאה ביהודה ושומרון - יצרה לפלסטינים ציפייה שאם קיבלו אצבע - הם יקבלו את כל היד. הדמוקרטיה במדינות ערב - יצרה אנרכיה במצרים, ועל אובמה צריך להבין כי במזרח התיכון צריך לדבר בשפת המזרח התיכון".
 
האקבי הוסיף כי "ישראל היא ארץ נפלאה שאני אוהב, מוקיר ומעריך עד מאד. כל איום על ישראל הוא גם על הערכים האמריקאים, ועל אוהבי החופש והחרות בעולם. רעיון 'שטחים-תמורת-שלום' הוא חסר-הגיון וגם לאנטישמיות ולאנטי-ישראליות אין היגיון". 
 
בישיבה השתתפו יוזם האירוע ח"כ ניסים זאב (ש"ס), שר המדע דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי), ח"כ איוב קרא (ליכוד), ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי), ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה) וכן כעשרים חברי כנסת, נציגי כמעט כל המפלגות במשכן כקדימה, הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, האיחוד הלאומי והבית היהודי ונציגת המשלחת, אודליה ג'ייקוב, הפועלת לחיזוק הקשר בין יהדות ארה"ב וארץ ישראל.

עדכונים וחדשות - הצטרפו לערוץ 7 בפייסבוק