הגולשים שילמו לפדרמן את הקנס

בעקבות הקנס שהושת על אלישבע פדרמן פורסמה בערוץ 7 כתבה בה היא קוראת למי שתומך בה לשלוח לה מטבע של שקל. אלפים הזדהו ושלחו.

עוזי ברוך , כ"ט בשבט תשע"א

אלישבע פדרמן שילמה אתמול את הקנס שהושת עליה ע"י בית משפט השלום בירושלים, שהרשיע אותה בהסתה לגזענות.

פדרמן הואשמה בעבירה לאחר שאמרה בתכנית הטלוויזיה 'ארץ המתנחלים' שערבים שרוצחים יהודים הם תתי אדם, ומכיון שכל הערבים תומכים בהם, כולם תתי אדם ויש לגרשם מן הארץ.

כשנשאלה איך, השיבה פדרמן: "נציב להם אוטימטום לצאת יפה, ואם לא יסכימו, נשלח עליהם את חיל האוויר שיפציץ אותם, כי אנחנו במלחמה".

לאות מחאה על עצם העמדתה לדין, אלישבע פדרמן לא התגוננה כנגד האישום נגדה. היא לא שכרה עו"ד, סירבה לייצוג של הסניגוריה הציבורית, לא חקרה את העדים ולא העידה בעצמה. בגין דברים אלו הושת עליה כאמור קנס בסך 4000 ש"ח.

פדרמן קראה בכתבה שפורסמה בערוץ 7 למי שתומך בדבריה, לשלוח אליה בדואר שקל אחד בלבד. גם כרוזים חולקו בצמתים שונים ביו"ש.

ואכן, מספר בעלה נעם, כי הציבור לא הכזיב ורעייתו קיבלה אלפי מכתבי תמיכה ושקלים לתשלום הקנס. היו כאלה ש"הגדילו ראש" ושלחו 10 מטבעות של 10 אגורות כל אחד, מספר פדרמן.

אתמול הגיעה אלישבע פדרמן לסניף הדואר בקרית ארבע עם אלפי המטבעות שנשלחו אליה ושילמה את הקנס. סניף הדואר נאלץ לעבוד שעות נוספות, כדי לספור את הכסף.

אלישבע פדרמן אמרה בתגובה: "עם ישראל אמר את דברו בגדול. אינני מתחרטת על הדברים שאמרתי, כל מילה נכונה, זו האמת ואני מודה לכל התומכים הרבים שחיזקו אותי ואת דברי האמת שאמרתי".