מופע לנשים: חלומה של כל אישה

תיאטרון נשי חדש, "שחנשים", במופע בכורה: "חלומה של כל אישה" על מעגל חייה של האישה, הלבטים, החלומות והכמיהה לחופש.

אורנית עצר , ג' באדר תשע"א

מתוך המופע
מתוך המופע

תיאטרון נשי חדש, "שחנשים", יוצא לדרך במופע בכורה: "חלומה של כל אישה". מיכל פרץ, מיוצרות ההצגה, תושבת שבות רחל שבבנימין, מספרת כי המופע פורט על כל המיתרים: מעגל חייה של האישה, הלבטים, החלומות, השגרה מול המאווים, הכמיהה לילדים ובד בבד לחופש נטול אחריות, והכל מוגש בהצגה קומית ודרמטית, במעטפת יהודית עם זיקה לנשות המגזר.

היא מציינת כי התיאטרון על טהרת הנשים, ומיועד לנשים בלבד. היוצרות כולן בוגרות מכללת "אמונה" ובעלות וותק של שנים בתחום התיאטרון והבמה.

נטע רוטנר, מנהלת התיאטרון, מי שכתבה אותו יחד עם מיכל פרץ, גם משחקת בו. רוטנר מוכרת לקהל מההצגה שרצה כבר כחמש שנים, "בעצב תצאי עם בנים". בהצגה הקודמת, היא הביאה חומרים אישיים מחיי הרווקות המאוחרת, וכיום, מטופלת בשני קטנטנים, היא מתמרנת בין חזרות למופע, ריכוז מגמת תיאטרון באולפנא לאומנויות, תיאטרון פלייבק והוראת תיאטרון ב"אמונה".

אסתי פיטוסי, השחקנית השנייה, הצטרפה לתיאטרון אחרי שמיכל פרץ החליטה לפרוש ממשחק על הבמה ולהיכנס לעשייה מאחורי הקלעים, בבימוי המופע. אסתי עיבדה יחד עם נטע את הטקסט לבמה, ואחרי חודשים רבים של חזרות אינטנסיביות, כשהשתיים מנסות לגשר בין המרחק הגיאוגרפי (נטע מתגוררת בבית חורון ואסתי בקרית ארבע), אילוצים טכניים וגיוס שמרטפיות, סבתות ובעל לשעות החזרות המרובות, כשאסתי בין היתר עוסקת בחינוך הצליחו השתיים להתגבר על כל הקשיים ולהעלות מופע קומי-דרמטי העוסק כל כולו בענייני נשים.

אל צמד השחקניות הצטרפה זמרת מוכשרת ובעלת קול ייחודי, ליאת יצחקי. יצחקי, בוגרת גם היא מכללת "אמונה" במגמת גרפיקה ועוסקת בעיצוב, החלה את הקריירה המוסיקלית שלה בשנים האחרונות, וזכתה בפרס אקו"ם לשנת 2010. את שיריה ולחניה המקוריים שוזרת ליאת בין קטעי המופע, והתוצאה שמתקבלת היא הצגה בה משולבים באיזון יפה ועדין, קטעים מצחיקים עד דמעות ונגינה שמעניקה לצופות חוויה רוחנית, כשכל המכלול הבימתי פורט על כל המיתרים.

"המופע אינו קומי נטו", מדגישה רוטנר, "יש בו גם נגיעות דרמטיות, כמו הקטע הנוגע בנושא העקרות בצורה עדינה ומרגשת. יחסי חברות בין רווקה ונשואה והפער ביניהן, ועוד".

"חלומה של כל אישה", מופע הבכורה יתקיים בע"ה ביום ראשון, ט"ז אדר א', ה-20.2 במרכז "מורשת בגין" בירושלים. (רח' ש.א.נכון 7, מול הסינטמק) בשעה 20:30. להזמנות: 0546328330.