אלביט בעסקאות חדשות ברחבי העולם

חברת 'אלביט' תספק ניידות תצפית לצבא פולין, צריחים לא מאוישים לצבא ברזיל ומערכות קשר למדינה אלמונית באירופה.

שמעון כהן , ט' באדר תשע"א

מכ"מים ניידים מישראל לפולנים
מכ"מים ניידים מישראל לפולנים
אלביט

אלביט מערכות קיבלה ממשרד הביטחון של פולין חוזה בהיקף של כ- 16 מיליון דולר לאספקת מערכות ניידות לתצפית ומעקב. הפרויקט צפוי להסתיים במהלך השנה הבאה.

על פי החוזה, יספק קונסורציום בהשתתפות אלביט מערכות יבשה ותקשו"ב -תדיראן והמכון לקשר צבאי של פולין, מגוון מערכות וחיישנים שיותקנו על גבי רכבי 8X8 מסוג ROSOMAK. המערכות שתותקנה על הרכב תכלולנה מתעדי תצפית, מצלמות יום ולילה, חיישני תנועה, מכ"ם גילוי לשדה הקרב, מערכות תקשורת מוצפנות וכן מערכת מל"ט. הפרוייקט יתבצע בשיתוף עם חברות מקומיות בפולין.

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה ותקשו"ב תדיראן, מסר: "אנו גאים מאוד על שנבחרנו לבצע, בשיתוף עם המכון לקשר צבאי, פרויקט מתקדם זה עבור צבא פולין. חליפת היכולות המגוונת שלנו מאפשרת לנו להעניק ללקוחותינו פתרונות מודיעיניים פורצי דרך. אנו מקווים שפרויקט זה יביא בעקבותיו פרויקטים נוספים בפולין כמו גם במדינות נוספות".

כמו כן נמסר כי חברת הבת של אלביט בברזיל,Ltda. Aeroeletrônica (AEL), זכתה בחוזה מסגרת, בהיקף של עד כ- 440 מיליון ריאל ברזילאי (כ-260 מיליון דולר ארה"ב), לאספקת צריחים בלתי מאוישים 30 מ"מ (UT30 BR)לכוחות היבשה הברזילאיים, במסגרת פרויקט גוואראני (Guarani) .

עוד מדווחת החברה כי זכתה בחוזה לאספקת מערכות קשר מתקדמות למשרד הביטחון של מדינה באירופה בהיקף כספי של 17.7 מיליון אירו. המערכות יסופקו במהלך השנים 2011 – 2012.

על פי חוזה זה יסופקו למדינה המדוברת מערכות קשר מסוג  Tadiran CNR 9000 ו- Tadiran HF 6000 ,  המאופיינות ביכולת העברת קול ונתונים בקצב גבוה ונחשבות למערכות המתקדמות בעולם בתחום זה.

מכליס מציין כי מדובר ב"הזמנת המשך המעידה על שביעות רצון הלקוח מתיפקודן המבצעי והטכני של המערכות". עוד הוסיף ואמר: "אנו מקווים לזכות בהזמנות נוספות מלקוח זה, כמו גם מלקוחות אחרים הנמנים עם המדינות החברות בברית נאט"ו, ובכך לחזק עוד יותר את מיצובנו בעולם כספק מוביל של מערכות חדשניות".