תומך בשיחרור פולארד: בן דוד של מישל אובמה

קאספר פאני פנה במכתב לנשיא בבקשה לשחרר את פולארד והדגיש: "אני מכיר את רגישותך לנושאים של צדק"

חגי הוברמן , י' באדר תשע"א

בקרוב בבית? פולארד
בקרוב בבית? פולארד
פלאש 90

בשעה שהמאמצים לקציבת עונשו של יהונתן פולארד ממשיכים לצבור תאוצה, מגיע כעת מכתבו של ראביי קספר פאני משיקגו - בן דודה של הגברת הראשונה של ארה"ב, מישל אובמה.

ראביי פאני, הוא יהודי אפרו-אמריקני המשמש כרב בית הכנסת "בית שלום" בשיקגו, שהינו אחד מבתי הכנסת האפרו-אמריקנים הגדולים בארה"ב. בנוסף, פאני הוא המייסד של ארגון יהודים אפרו אמריקנים בארה"ב ועמית מחקר בכיר במכון לחקר היהדות והחברה בסן פרנסיסקו. ראביי פאני הוא החבר האפרו-אמריקני הראשון במועצת הרבנים של שיקגו. 

"ג'ונתן פולארד ריצה למעלה מ-25 שנים בכלא עבור פשעים שעל ביצועם הביע חרטה רבה בפומבי ובאופן פרטי" כתב פאני במכתבו לנשיא, "מתוך ענווה גדולה והכירות עם רגישותך לנושאים של צדק, אני פונה אליך בבקשה לשקול במלוא הרצינות את קציבת עונשו של ג'ונתן פולארד".

מכתבו של פאני לנשיא בא בהמשך להתפשטות הולכת וגוברת של תמיכה בקציבת עונשו של פולארד בקרב אנשי ממשל בכירים, אנשי מודיעין ידועים, אנשי משפט מהמדרגה הראשונה וכן מנהיגים דתיים וחברתיים רבים מכל הדתות והזרמים.

בין התומכים בשחרורו של פולארד נמצאים גם גורמים בכירים שעיינו באופן אישי בכל החומר החסוי הנוגע לפרשה. ביניהם: ראש הCIA לשעבר ג'יימס וולסי, היועץ המשפטי לבית הלבן לשעבר ברנרד נוסבאום, סגן התובע הכללי לשעבר פיליפ היימן, ראש ועדת הסנאט למודיעין דניס דקונסיני ואיש הקונגרס אנטוני ווינר מניו יורק.

בנוסף, מגוון רחב של מנהיגים ואזרחים אמריקנים מכל רחבי הקשת הפוליטית והחברתית בארה"ב קראו לקציבת עונשו חסר הפרופורציה של פולארד. ביניהם: סגן הנשיא לשעבר דן קוויל, מזכיר המדינה לשעבר ג'ורג' שולץ, התובע הכללי לשעבר מייקל מוקאסי, מושל ארקנס לשעבר והמועמד הרפובליקני לנשיאות מייק האקבי, סגן שר ההגנה לשעבר לורנס קורב, ראש עריית ניו יורק לשעבר רודולף ג'וליאני, חתן פרס נובל אלי וויזל, המנהיג השמרני גארי באוור, הכומר תיאודור הסבורג מנוטר-דיים, פסטור ג'ון הייגי והפרופסור למשפטים מאונ' הווארד צ'ארלס אוגלטרי - שהינו חבר קרוב של הזוג אובמה עוד מימי לימודיהם אצלו.

בימים האחרונים הגיע הגיע הקמפיין למען שחרורו של פולארד גם לערוצי הטלווזיה המובילים בארה"ב. בתשדיר המופיע ב "סי.אן.אן", ב"פוקס ניוז" וב"אן.בי. סי." מופיעות קריאותיהם של בכירים אמריקנים לשחרור פולארד, כשהצופים מתבקשים להתקשר לבית הלבן ולבקש את שחרורו אחרי 25 שנה בכלא.