מעביד יחויב לשלם כל תשלומי המילואים לעובד

ועדת העבודה הרווחה והבריאות אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק לפיה מעביד יחויב להעביר את כל תשלומי המילואים עבור העובד.

ישי קרוב , י"ז באדר תשע"א

חיילי מילואים
חיילי מילואים
ש. כהן. ערוץ 7

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד), אישרה פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק של חברי הכנסת גדעון עזרא (קדימה), איתן כבל (עבודה), אורי אורבך (הבית היהודי) ויעקב כץ (האיחוד הלאומי).

לפי ההצעה, לא רק שמעביד יחויב לשלם לעובד שיצא לשירות מילואים, את אותו השכר שאמור היה העובד לקבל אילולא נקרא לשירות, אלא שבמקרים בהם חזר עובד משירות מילואים, והמוסד לביטוח לאומי העביר למעבידו תשלום העולה על שכרו הרגיל (למשל: במקרים בהם מתקבל תגמול על שירות בסופי שבוע, בעוד שאותו עובד לא נוהג לעבוד בסופי שבוע) – יחויב המעביד להעביר גם תשלום זה לעובד, ולא ישלשלו לכיסו. במידה והביטוח הלאומי יעביר למעביד סכום הנמוך ממשכורתו של העובד – יספוג המעביד את ההפסדים. בתלוש המשכורת יציין המעביד באופן ברור ושקוף את ביצוע התשלום.

ח"כ חיים כץ (ליכוד) וח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) בירכו על אישור הצעת החוק, במיוחד לנוכח הפרסומים האחרונים על פיטורי עובדים המשרתים ימים רבים במילואים.

"הוועדה בראשותי תוסיף לחוקק חוקים ולאשר תקנות המיטיבים עם חיילי צה"ל ומשרתי המילואים", הוסיף ח"כ כץ.

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) (האיחוד הלאומי) מיוזמי החוק אמר, "בימים בהם צריך לחזק את השירות במילואים כנגד ההשתמטות מכל סוג שהוא, יש לתגמל את המשרתים במילואים ולהרים את קרנם כגיבורי האומה העומדים בראש המחנה".