אלקין לכצל'ה: אתה פגעת בישובי יהודה ושומרון

ח"כ זאב אלקין תקף את כצל'ה בעקבות העלאתו להצבעה את החוק להחלת הריבונות על ישובי יו"ש, "זו בכיה לדורות".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט באדר תשע"א

מקווה לתיקון היסטורי. אלקין
מקווה לתיקון היסטורי. אלקין
פלאש 90

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), תקף מעל בימת הכנסת את יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ, אשר העלה היום (רביעי) להצבעה את הצעת החוק להחלת הריבונות הישראלית על ישובי יו"ש.

"הדברים שאתה עשית למען ארץ ישראל הם רבים וכולנו מודים לך על כך, אולם מה שעשית היום הוא פגיעה בארץ ישראל ופגיעה ביהודה ושומרון, להביא למצב שבו כנסת ישראל מצביעה נגד החלת הריבונות הישראלית על שטחי יהודה ושומרון זו בכיה לדורות", אמר אלקין לכצל'ה.

דברים דומים לאלו הטיח יו"ר הקואליציה אלקין גם באופן אישי בכצל'ה מיד לאחר ההצבעה. עוזרו של כצל'ה שהתלווה לכצל'ה באותו מעמד, השיב לאלקין: "יש להתקומם על דבריך. קצת טאקט לא יזיק".

"אינך יכול להטיח במי שבנה 60 אלף יח"ד ביו"ש בשנה וחצי – המספר הגדול ביותר מאז הורדוס, כאילו הוא מבזה את ארץ-ישראל. מי שמבזה את ארץ ישראל הוא מי ששתק לנתניהו כשהפנה עורף לאיחוד הלאומי והכניס לממשלה את אהוד ברק במקומם; מי ששתק ולא שבר את הכלים בהכרזה של נתניהו על שתי מדינות לשני עמים; מי שלא שבר את הכלים בהקפאה הראשונה; מי שלא היה שובר את הכלים גם לאחר הקפאה שניה שכמעט והיתה ומי שכעת הסכים לתכתיב של רוה"מ המנוגד לרצון הבוחרים שלו ואפשר לליכוד להצביע נגד החלת הריבונות הישראלית על היישובים היהודיים ביו"ש", הוסיף העוזר.

מנגד תקף ח"כ אורי אריאל את הח"כים שנעדרו מההצבעה למרות שתמכו בחוק ונמנו על מגישיו במהלך כהונתה של הכנסת הקודמת, בעודם באופוזיציה.

"הפחדנות של הח"כים שנעדרו מהמליאה ונמנעו מלהתייצב מאחורי הצעת החוק שהם עצמם הגישו בכנסת הקודמת מעידה שהם לא יודעים להתמודד, לא עם הבחירות שהם מקרבים משמעותית היום, ולא עם המדינה הפלשתינית שהם יכולים להתהדר היום בסלילת חלק מהדרך להקמתה החד צדדית", אמר אריאל.

לדבריו, "רפיסותה המדינית של ישראל קרמה היום עור וגידים בעזרת היעדרותם מהמליאה".