מדוע פיטר וילנאי את ראש רח"ל?

השר לענייני עורף מתן וילנאי, זומן לועדת חוץ וביטחון על מנת להסביר את פיטורי ראש רשות החירום הלאומית (רח"ל), תא"ל זאב צוק רם.

חזקי ברוך , י"ט באדר תשע"א

בדרך להצבעה. וילנאי
בדרך להצבעה. וילנאי
פלאש 90

השר לענייני עורף מתן וילנאי, זומן למחר (חמישי) על ידי מ"מ ועדת המשנה לבחינת מוכנות העורף, ח"כ זאב ביילסקי (קדימה) לדיון דחוף עם חברי הוועדה לצורך קבלת התייחסותו לפרשת פיטוריו של ראש ראשות החירום הלאומית (רח"ל), תא"ל (במיל') זאב צוק רם.

חברי ועדת החוץ והביטחון הופתעו לגלות בשבוע שעבר, דרך התקשורת, כי השר לענייני עורף, מתן וילנאי (עצמאות) הודיע לראש רח"ל, כי הוא מפוטר לאלתר.

החברים, התקשו לקבל עד לשלב זה הסבר מניח את הדעת לסיבת הפיטורים. צוק רם, שהכין את הרשות לקראת תרגיל העורף הלאומי שצפוי להתקיים בעוד חודשיים, לא קיבל גם הוא הסבר כל שהוא לסיבת הפיטורין.

בתחילת השבוע העבירה הוועדה בקשה דחופה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן ארי לקבל את התייחסותו לשאלת סמכות השר לענייני עורף לפטר את ראש רח"ל, שהרי מדובר, לדעת הוועדה, במינוי שאושר על ידי הממשלה ומכאן שרק היא מוסמכת לפטרו. עוד ביקשה הוועדה לקבל מעו"ד בן ארי את רשימת הסמכויות של השר לענייני עורף מתוקף תפקידו החדש.