דרישה לצרף מידע חדש לעתירה בפרשת זדורוב

בקשה הוגשה לצרף תמליל שיחה עם נהג שיתכן וברכבו נסעו המעורבים ברצח תאיר ראדה ז"ל, לעתירה הדורשת חקירה מחודשת של הרצח.

שמעון כהן , כ"ו באדר תשע"א

פרשת רצח תאיר ראדה ז"ל ממשיכה להסעיר את מערכת המשפט, ושוב עולה ומתחזקת השאלה האם בית המשפט הרשיע את האדם הלא נכון כששיגר את רומן זדורוב למאסר עולם בעקבות נתונים שהציגה המשטרה.

אתמול (ג') פנו עורכי הדין ורד כהן ורענן בר און לבג"ץ בבקשה להוסיף לעתירתם מהשבוע שעבר מידע חדש.

כזכור עתרו עורכי הדין כהן ובר און לבג"ץ בדרישה לבחון את האופן בו התנהלה חקירת המשטרה תוך התעלמות מראיות נסיבתיות הקושרות לכאורה בני נוער למעשה הרצח.

בעקבות הדיווח בתקשורת הגיעו למשרדם של שני עורכי הדין פרטי מידע נוספים המאששים את החשש ולפיו המשטרה פעלה שלא כראוי בחקירת הפרשה. בין השאר הגיע גם תמלול שיחה שנערכה לפני כיומיים בין דורון בלדינגר, המהנדס ומומחה הוידאו, לבין נהג המונית שדיווח זמן קצר לאחר הרצח על שלושה צעירים שעלו למוניתו זמן קצר לאחר הרצח כשהם נסערים ביותר.

נהג המונית חזר בשיחה על עדותו מלפני כארבע שנים ולפיה במהלך השיחה טמן אחד הנערים את ראשו בין ידיו ומלמל 'מה עשיתי, מה עשיתי', ובתגובה עודד אותו חברו באומרו 'זה מאחורינו. הכול מאחורינו. תשתוק'.

הנהג תיאר בשיחתו השבוע כמו גם זמן קצר אחרי הרצח, כיצד הוריד שניים מהנערים בצומת מחניים ואילו את הנער המבוהל בצומת כ"ח.

עורכי הדין כהן ובר און הציגו נתון נוסף שלא היה ידוע לנהג ולפיו בנקודה בה אסף הנהג את שלושת הנערים נמצאו כתמי דם ובמרחק של מטרים אחדים מהמקום נמצאה חולצה לבנה מוכתמת בדם.

עורכי הדין טוענים כי המשטרה לא בחנה את הנתונים והחשדות העולים לכאורה מדבריו של הנהג. הם מציגים בתמלול עדותו את הטענה ולפיה כאשר זומן למשטרה למתן עדות ולמסדר זיהוי הוצגו בפניו שלושה נערים אחרים לחלוטין מאלו שאותם לקח ברכבו. היו אלה נערים חובשי כיפה בעוד הנערים שנסעו עימו היו ללא כיפות. הוא הבהיר לשוטרים שלא אלו שלושת הנוסעים, ובכך הסתפקו השוטרים כדי לקבוע שאין ממש בעדותו, וכפי שפורסם בתקשורת העדות נבדקה והוברר שאין לה בסיס.

כאמור, את תמלול השיחה וכתבה ששודרה בערוץ 10 זמן קצר אחרי הרצח, ובה עדותו המצולמת של הנהג, מסרו עורכי הדין כהן ובר און לבית המשפט בבקשה לאפשר להם לצרף את הדברים לעתירה שכאמור הוגשה בשבוע שעבר.

מבחינתם של שני עורכי הדין מדובר בראיה דרמטית המצדיקה לבדה הנחייה מבית המשפט למשטרה לחקור מחדש את הפרשה על מכלול פרטיה ההולכים ומתגלים גם כעת.