כוננות "יום הזעם" במשטרה

היום צפוי להתקיים "יום הזעם" בתגובה לאירועים האלימים בפינוי חוות גלעד. פעילי ימין חסמו כבר מספר צמתים ברחבי הארץ.

עוזי ברוך , כ"ז באדר תשע"א

חסימת כבישים
חסימת כבישים
היום צפוי להתקיים "יום הזעם" עליו הכריזו פעילי הימין בתגובה לאירועים האלימים בפינוי חוות גלעד. מאות לוחמי משמר הגבול תרגלו שלשום במרכז הארץ, תרחישים שונים של חסימת צירים ופינוי מפגינים.

כחלק מאירועי יום הזעם הובערו בשעות הבוקר המוקדמות צמיגים בכניסה לירושלים. נחסמו לתנועה: צומת קסם, צומת הכניסה לירושלים ואת מחלף לטרון לכיוון תל-אביב.
 
כוחות משטרה מפנים את הצמיגים והתנועה במקום מתנהלת באיטיות רבה. התושבים צפויים היום לחסום גם כבישים וצמתים מרכזיים באזור יהודה ושומרון.

שמעון וייזמן הולך לכלא לחודש

שמעון וייזמן, חייל חטיבת כפיר שהתראיין לתקשורת בעקבות הריסת ביתו בחוות גלעד והודיע כי הוא לא מתכוון לשוב לצבא נידון בידי מח"ט חטיבת כפיר, אלוף-משנה אורן אבמן, ל-30 ימי מחבוש בפועל והדחה לצמיתות מהחטיבה.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר אמש "תמוה שבאירוע חמור כל כך, בו תועדו עשרות שוטרים מתפרעים באלימות איומה ויורים כדורי פלסטיק באזרחים שלא עשו דבר,  בוחרים דרגי הפיקוד לשפוט בבהלות דווקא את הלוחם תושב הישוב שביתו נהרס באלימות ברוטאלית באישון לילה בעודו מסכן את חייו כלוחם בשירות המדינה".

מסיקה הוסיף "ברור לכל אדם שפוי כי אלימות פרועה כל כך וירי מאסיבי של כדורי פלסטיק ישירות על אזרחים בטווח ובאיזורים בגוף המסכנים חיים, חמורים הרבה יותר מראיון לטלויזיה של לוחם בצה"ל ללא אישור דובר צה"ל. מן הראוי היה שיעמידו קודם לדין את השוטרים האלימים, ובראש ובראשונה את דרגי הפיקוד שנתנו להם את הפקודה העבריינית לנהוג בכזו אלימות מזעזעת".