נמשכת המחאה נגד שידור 'האח הגדול'

גם מנכ"ל תנועת 'גשר' מצטרף למחאה נגד החלטת ערוץ 2 לשדר את 'האח הגדול' בעוד נרצחי הטבח באיתמר מוטלים וההלם הלאומי בשיאו.

שמעון כהן , ז' באדר ב תשע"א

האח הגדול
האח הגדול
יוני קמפינסקי

נמשכת המחאה הציבורית על החלטת הערוץ השני של הטלוויזיה לשדר את תכנית 'האח הגדול' בעוד גופות טבוחי הפיגוע באיתמר מוטלות. לאחר דרישתו הבוקר של חברת הכנסת בן ארי לנקוט בהליכים נגד מקבלי ההחלטה מגיב בחריפות להחלטה גם מנכ"ל תנועת גשר אילן גאל דור.

גאל דור קובע כי השידור הוא הוכחה נוספת לאבדן הסולידאריות בחרה הישראלית ולפער בין האח הגדול לאחים באיתמר, כלשונו.
בתגובה שפרסם כתב גאל דור: "אמש שודרה תוכנית האח הגדול כמתוכנן בלוח המשדרים. באותו זמן התגלתה לכולם גודל הזוועה של רצח המשפחה באיתמר. התחושה שלי הייתה שמדינה שלמה לא יכולה לעצור את הדמעות לנוכח מקרה מזעזע של רצח בדם קר ע"י דקירות סכין של המשפחה. שידור התמונות של הבית, הצעצועים על הרצפה ולידם התמונות של ילדים שעוד לא ראו את העולם. להבין שהכול נחתך בבת אחת על ידי סכין של חלאות אדם שרצחו ילדים במיטתם. והנה הילדים שלנו שואלים מה קרה... איך זה יכול להיות ואנו לא מוצאים את המילים להסביר טבח נורא שכזה.

האם שכחו שיש גם אחים נוספים? מה עם אלו שעולמם נחרב? מה עם האחים שמרגישים שדבר נורא קרה במשפחה שלהם? דם המתים של משפחת עם ישראל ומשפחת החברה בישראל עדין מבעבע וערוץ 2 בוחר לשדר את האח הגדול???

ובתוך ההלם והזעזוע אומרים לנו שהאח הגדול רוצה להמשיך להראות לנו את חיי האחים בבית האחר. וכך אנו נחשפים למרחק העצום בין האחים של משפחת פוגל לבית המשפחה באיתמר לבית האחים של ערוץ 2".

מוסיף גאל דור ומציין בתגובתו כי "שומרי השבת התוודעו לאירוע רק בצאת השבת בשעות הערב המוקדמות. עורכי הערוץ בחרו להמשיך כרגיל ולהמשיך בשגרת החיים עם "האח הגדול". האם שכחו שיש גם אחים נוספים? מה עם אלו שעולמם נחרב? מה עם האחים שמרגישים שדבר נורא קרה במשפחה שלהם? דם המתים של משפחת עם ישראל ומשפחת החברה בישראל עדין מבעבע וערוץ 2 בוחר לשדר את האח הגדול??? האם יש שתי משפחות שונות? האם האחים אינם מאותה משפחה? נראה שערוץ 2 מרגיש שמשפחת המתנחלים אינם אחים שלו, אחרת אני לא מצליח להבין את המשך שידור התוכנית האח הגדול".

את דבריו חותם מנכ"ל גשר וקובע כי "דווקא כעת אנו נדרשים להראות סולידריות, לא פוליטית או אידיאולוגית, אלא אנושית. יכולת העמידה של החברה בישראל היא בזכות הסולידריות, תחושה של "ביחד". למרות המחלוקות, יש דברים שאנו אחים, בני אותה משפחה, משפחת העם בישראל ורק חיזוק ותמיכה יבנו את יכולת העמידה שלנו מול האויבים האמיתיים. תושבי קו העימות בדרום, תושבי גבול הצפון וגם תושבי ההתנחלויות הם אחינו ועלינו להיות לצידם בעת משבר. רק כך תהיה לנו מדינת ישראל נורמאלית".

נזכיר כי בשעות הבוקר (א') שיגר ח"כ מיכאל בן ארי מכתב מחאה משלו למנכ"ל הרשות השניה, מנשה סמירה, ובו כתב: "עוד לא יבש הדם ועוד לא נקברו נרצחי הטבח באיתמר ולצערי החליט מאן דהוא באטימות וחוסר התחשבות לשדר תוכנית שעשועים ולבדר את אזרחי מדינת ישראל בו בשעה שחלק גדול מהם נמצא באבל. התנהלות זאת ראויה לכל גינוי. מתעורר אצלי ספק רב האם הרשות השנייה הייתה נוהגת באותו האופן אילו היה מדובר בשחיטתם של ילדים (חלילה וחס) בתל אביב".

בן ארי כאמור, לא הסתפק בהבעת המחאה אלא הוסיף וביקש מסמירה "לנקוט בצעדים נגד מי שהחליט את ההחלטה האומללה".