ישיבת שדרות ביקרה באיתמר

תלמידי ואברכי ישיבת ההסדר בשדרות הגיעו לביקור חיזוק בישוב איתמר. "באנו לתבוע ולדרוש מענה הולם וצודק", אמר ראש הישיבה, הרב פנדל.

אבי חיים , י"ב באדר ב תשע"א

ישיבת שדרות
ישיבת שדרות

חברי הגרעין הדתי בשדרות, תלמידי הישיבה ותושבי העיר למודת הפצמ"רים הגיעו לביקור באיתמר. האורחים סיירו ביישוב, נטעו עצי זית וחיזקו את  תושבי המקום.

האורחים הדגישו כי גם בשדירות היו תקופות קשות של פחד וטרור ועליהם לחזק אחד את השני כי רק ביחד ובשיתוף פעולה יצליחו להביא את עם ישראל לביטחון מלא בארצו. 

הרב דוד פנדל, ראש הגרעין הדתי, אמר: "באנו לתבוע ולדרוש מענה הולם וצודק, נקמתי, אמיתי, משהו שמיישב ומרגיע את הדם הרותח... אין סיבה בעולם שלא ירחיבו ויתנו את המענה ההתיישבותי, הבטחוני שנצרך לפיגוע בסדר גודל כזה. גם בלי פיגוע היינו צריכים להרחיב את איתמר מזמן".

אלחנן ויצמן, רב בישיבה אמר- "באנו לבנות, באנו לטעת, באנו להתרחב- זו הנקמה שלנו". שמשון ליברמן, תלמיד בישיבה אמר- "האנשים הגיבורים שגרים פה- הם הסיירות של עם ישראל... ועם הכוח הזה אנחנו צריכים להמשיך ולבנות בכל חלקי ארץ ישראל".

יו"ר וועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, קרא לקבוצות נוספות לבוא ולחזק את ההתישבות אל מול ההחלשה המתמדת, כלשונו, מצידו של שר הביטחון. "כל מי שיבוא לחזק את השומרון בעת הזאת יאותת לשר הביטחון כי דרך ההרס והחולשה לא תצלח והשומרון יישאר לעד בידי ישראל".