מהנדס ישראלי: אינתפאדה נגד פייסבוק

בפייסבוק נוצר עמוד חדש הקורא לאינתיפדה נגד ישראל. למרות התלונות מצד ישראל העמוד לא הוסר. מהנדס מפ"ת פתח יוזמה כנגד.

מיכאל וייצמן , כ' באדר ב תשע"א

אבנים
אבנים

בתחילת חודש מארס הופיעה ברשת החברתית פייסבוק קבוצה שצברה מעל 300,000 מעריצים תוך זמן קצר. חברי הקבוצה קוראים להפסיק את ההפגנות בעולם הערבי ולהפנות את הזעם כלפי ישראל ע"י אינתיפאדה שלישית.

שר ההסברה יולי אדלשטיין פנה לבעלים של הרשת – מארק צוקרברג, שהוא יהודי בעצמו בבקשה להסיר את עמוד האנטישמי הקורא לאלימות. התשובה, אשר התקבלה מאת דוברת הפייסבוק דבי פרוסט היא "למרות שחלק מן ההודעות בקבוצה יכולות להעליב ולפגוע בחלק מן האנשים, משתמשי פייסבוק רשאים להביע דעה בכל נושא, כולל ערכי תרבות. אין פייסבוק מסירה עמודים הקוראים להתנגדות.

ככל הנראה חששה של פרוסט היה כי הסרת הקבוצה תפגע ברשת החברתית הפופולארית.

מהנדס ישראלי מפתח תקווה החליט לצאת ביוזמה כנגד ולהילחם בפייסבוק באותן הדרכים בהן נוהגים אנשי הרשת עצמם. בסוף השבוע האחרון יוג'ין בספצ'נסקי  בן ה-33, פתח עמוד הקורא לאינתיפאדה אישית כנגד צוקרבג עצמו וכנגד דבי פרוסט. לדבריו מדובר בצביעות לשמה.

אינטיפאדה נגד פייסבוק אלבום אישי של בספצ'נסקי

"למי שלא חי כאן, לא עושה מילואים קשה לקלוט שאינתיפאדה זה פיצוצי מטענים, ירי טילים על אזרחים, ודקירות סכינים בתינוקות בני כמה חודשים", – מספר בספצ'נסקי. אני רוצה לראות האם כלפי קריאה לאינתיפאדה אישית כנגדם הם יגלו את אותה הסובלנות.

החלטתי לראות האם העמוד שהקמתי ישאר תקופת זמן כמו העמוד הפלסטיני או יוסר לאלתר. המטרה שלי היא לא אלימות או תכנון של אלימות כלפי אנשי פייסבוק. המטרה שלי להראות למנהלים אלו את האבסורדיות בקריאה לרצח ישראלים כ"ערכים תרבותיים".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il