בנו של הרב עוזי משולם: אפשרו לי לבקר את אבי

בעקבות מצבו הרפואי החמור של הרב עוזי משולם מבקש בנו שהוגלה לקנדה, לרשויות הביטחון בישראל לאפשר לו להגיע ולסעוד את אביו.

בני טוקר , כ' באדר ב תשע"א

עוזי משולם
עוזי משולם
ערוץ 2טוען....

עמי משולם בנו של הרב עוזי משולם (59) שהוגלה לקנדה לפני כחמש שנים, מספר לערוץ 7 על מצבו החמור של אביו ועל הדרישה שלו שיאפשרו לו לבקר את אביו במיטת חוליו, "הוא עבר אירוע מוחי קשה, התברר שהוא הגיע לבית החולים באיחור ונגרם נזק למוח. אבא נמצא כרגע בבית החולים תל השומר ומצבו יציב, אבל הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. אנחנו מקוויים שהוא לא יקבל אירוע מישני. כרגע יש לו פגיעה בשרירי הדיבור ואני מבקש מכל עם ישראל, להתפלל לרפואת אזולאי עוזי בן ציונה וגם לרפואת אשתו של הרב עוזי, שושנה אלישבע בת נעמה".

עמי משולם, בכור בניו של הרב עוזי, הוגלה לקנדה לפני כחמש שנים, לדבריו הגלות נכפתה עליו לאחר שחרורו של אביו מהכלא, "זה לא פשוט להיות כל כך רחוק מאבא. אנחנו שלושה בנים ובת, ואני הבכור. אבי השתחרר מהכלא בשנת 99 עם תנאי הגבלה מאוד מוזרים, אסרו עליו לדבר עם התקשורת ולהימנע לחלוטין מעיסוק בפרשת ילדי תימן, זו הפרשה שהעסיקה אותו וששילם על העיסוק בה, מחיר כבד. שחרורו מהכלא היה בעקבות מצבו הבריאותי הקשה, הוא כבר היה שבר כלי והרשויות הבינו שאם הוא ימות בכלא זה לא יהיה לזכותם".

לדבריו לאחר שחרורו של אביו הובהר לו שאם הוא לא יעזוב את הארץ הוא ייעצר, "בתחילת שנות אלפיים לאחר חתונתי והולדת בני הראשון, דרשו ממני גורמי הממסד להעביר להם את כל החומרים שנמצאים בידי שקשורים לפרשת ילדי תימן. הם חשדו שיש לי חומר כזה, כי אבי אמר להם שאם הם לא יאפשרו לו להמשיך בחשיפת הפשע של ילדי תימן הוא יעביר את המשימה עבורי. אמרתי לחוקרים שאין לי שום מידע או חומר בפרשה. אבל רשויות הביטחון הבהירו לי, שאו שאני מוסר להם את החומר, או שאני חייב לעזוב את הארץ".

עמי משולם נאלץ לעזוב את הארץ בשנת 2005, הוא מגיע לחופשות בחגים, אך נאלץ לחיות בקנדה כפליט, "אני לא דובר שפה והכול מסובך. נולדו לי עוד שלושה ילדים וקשה לנו מאוד לשרוד כאן. הגעתי לקנדה כפליט שמבקש מקלט מדיני, זאת האפשרות היחידה שלי לקבל ביטוח רפואי, אנחנו מקווים בקרוב לקבל אישורים חוקיים כדי שנוכל לעבוד כאן".

לדבריו מאז ששוחרר אביו מהכלא, הוא תפקד כשבר כלי, למרות שמבחינה מנטאלית הוא המשיך ללמוד וללמד, "אבי המשיך כל השנים לגור ביהוד, אבל הוא נכה מאה אחוז. במהלך השנים עד שגורשתי טיפלתי בו, הוא משותק ברגל ולא מתפקד פיזית. אבל מבחינה מנטאלית הוא צלול לגמרי. היו לו תלמידים שהמשיכו להיות קרובים אליו, אבל הוא כבר לא יצא לציבור. בפרשת ילדי תימן הוא הפסיק לטפל, כי זה היה התנאי לשחרורו".

עמי משולם מבקש מרשויות הביטחון במדינה, לאפשר לו להגיע ארצה בעקבות מצבו הבריאותי הקשה של אביו, "פניתי במכתבים לראש השב"כ, למפכ"ל, לראש הממשלה, שיבטיחו לי שלא יעצרו אותי אם אגיע לארץ. עד היום לא קיבלתי ערבות כזאת. אני מקווה שבקרוב נזכה להתאחד עם כל אחינו בית ישראל. אני מבחינתי אמשיך במאבק למען חשיפת האמת על כל העוולות שנעשו לאבא שלי. בפרשת ילדי תימן אני לא מעוניין לעסוק יותר, הכו אותנו כבר מספיק ושילמנו את המחיר".