נתניהו הגיש תביעת דיבה נגד ערוץ 10

נתניהו הגיש תביעות דיבה בסך מיליון שקלים נגד ערוץ 10 ו"מעריב" בשל דיווחיהם על טיסות רה"מ ורעייתו במימון אנשי עסקים פרטיים.

אורנית עצר , כ"ג באדר ב תשע"א

בני הזוג נתניהו במטוס
בני הזוג נתניהו במטוס
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיש באמצעות פרקליטו עו"ד דוד שימרון, תביעות דיבה בסך מיליון שקלים כל אחת נגד ערוץ 10 ו"מעריב" בשל דיווחיהם על טיסות ראש-הממשלה ורעייתו שרה לחוץ-לארץ, במימון אנשי עסקים פרטיים, כך מדווח העיתון ישראל היום.

בתביעה נגד ערוץ 10 נכתב כי "עניינה של תביעה זו הוא ידיעה שקרית שפירסם ערוץ 10 בהבלטה, שלפיה נחשף מסמך ובו מופיע כל מי שתרם כביכול לפריימריז של מר נתניהו בשנת 2005".

עוד נכתב כי "לפני פרסום הכתבה הבהיר מר נתניהו לנתבעים כי אין כל יסוד לאמור בכתבה, אולם הנתבעים לא נתנו לעובדות לבלבל אותם ומיהרו לפרסם את הידיעות הדיבתיות והמכפישות, תוך שהם מפרסמים כתבה מכפישה ומשתלחת שהם יודעים שהיא חסרת כל יסוד - וזאת בהסתמך על נייר עלום שבו נופפו, שאין כל קשר בינו לבין התרומות שהתקבלו בפועל".

התביעה נגד "מעריב", עורכו הראשי והעיתונאים אלי ברדנשטיין ונועם שרביט, מתייחסת לכותרת שפירסם העיתון שלשום, ולפיה הוציאו בני הזוג נתניהו 60 אלף שקלים בארוחה על חשבון אורחים מחו"ל. בתביעה נאמר ש"בידיעה השקרית אין שמץ של אמת. התובע ורעייתו לא ערכו מעולם ארוחות ערב ששוויין מתקרב לשווי המצוין בכותרת הכתבה. הרושם המתקבל מקריאת הכותרת וכותרת המשנה הוא רושם שגוי החוטא למציאות".

עוד דווח כי ועדת האתיקה של הכנסת אישרה לאשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, להתלוות לשלוש מנסיעותיו על חשבון מממנים זרים בניגוד למה שנטען בתחקיר ערוץ 10. במסמך מ-16 בינואר 2007 כתב יו"ר הוועדה חיים אורון לנתניהו, כי "הוועדה, לפנים משורת הדין ומשיקולים שונים, אישרה עד היום את הצטרפותה של רעייתך. הוועדה אינה יכולה לפעול נגד החלטה מפורשת, שהיא תקפה, ולפיכך החליטה הפעם לא לאשר את הצטרפותה עד לקיום דיון עקרוני בנושא בימים הקרובים".